Eesti uudised

VIDEO | Reinsalu valitsuse pressikonverentsil: „Uuest nädalast ei pea Lätist ja Leedust Eestisse tulijad karantiinis viibima.“ 

Ohtuleht.ee, 15. oktoober 2020 11:59
Välisminister Urmas Reinsalu.Foto: Martin Ahven
Tänasel valitsuse pressikonverentsil astuvad ajakirjanike ette peaministri kohustusi täitev Martin Helme (EKRE), Tanel Kiik, Taavi Aas (mõlemad Keskerakond) ja Urmas Reinsalu (isamaa). 

Peaminister Jüri Ratas ei osale, sest sõidab Euroopa Liidu ülemkogule Brüsselis.

Martin Helme lausus, et valitsus eraldas pool miljoni eurot Viljandi linnavalitsusele Vabadussõjas langenute ausamba taastamiseks. Helme andis teada ka, valitsus saatis parlamenti eelnõu, mis näeb ette 221 arestimaja koha kaotamist. Selle asemel saab inimesi hakata hoidma ka Tartu ja Viru vanglas. "Sellega hoiame kõvasti raha kokku," teatas Helme.

Valitsus muutis ka kaitseväe põhimäärust, mille tulemusel saab nüüd pealt kuulata isikuid, kellega kaalutakse salajase koostöö tegemist. 

Kahele inimesele anti Eesti kodakondsus, 30 inimest vabastati Eesti kodakondsusest. Kolmele inimesele keelduti andmast Eesti kodakondsus - neil kolmel oli kuritegelik taust.

Majandus- ja taristusminister Taavi Aas andis teada, et Nordica osas jõudis valitsus sisulisele konsensusele toetada Eesti lennufirmat 30 miljoniga.

Välisminister Urmas Reinsalu lausus, et valitsus otsustas eraldada rahvusvahelisele Punasele Ristile 100 000 eurot abistamaks Mägi-Karabahhi konfliktis vigastada saanuid mõlemal pool rindejoont. 

Valitsus langetas põhimõttelise otsuse, et uuest nädalast ei nõuta Lätist ja Leedust tulijatelt kahte nädalat karantiinis viibimist. Nii püüab valitsus taastada Balti mulli ehk koostöö kolme riigi vahel koroonaviiruse leviku tõkestamise piirangute seadmisel.

Sotsiaalminister Tanel Kiik selgitas, et kui Eesti elanik reisib Soome, Lätti või Leetu, sealt naastes testi teeb ja see negatiivseks osutub, ei pea karantiini jääma.

Mis puudutab veel reisimist, siis järgmisest nädalast saab Eestist reisida Hispaaniasse. "Ma ei kutsu sellega kedagi üles alustama reiside müüki," lausus Taavi Aas ja kutsus üles koolivaheaega Eestis veetma.