Poliitika

Valimised lähenevad: linnapea Kõlvart otsib populaarsust oravate ideega (1)

Marvel Riik, 15. oktoober 2020 11:20
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart värvib kollaseid õhupalle roheliseks.Foto: Kollaaž (Martin Ahven, Tiina Kõrtsini)
Tallinna linnavalitsus algatas esmakordselt kaasava eelarve projekti, mille investeeringute kogumahuks kavandatakse järgmisel valimisteaastal 800 000 eurot. Mullu veebruaris käis sarnase kontseptsiooni välja Reformierakond, kuid siis oli pealinnas ainuvõimu nautiv Keskerakond ideele kategooriliselt vastu.

Linnapea Mihhail Kõlvarti selgitusel soovitakse kaasava eelarvega panna elanikke rohkem mõtlema linnakeskkonnale. Igas linnaosas tahetakse ellu viia üks projekt, mille maksumus on keskmiselt 100 000 eurot.

Samal teemal

„Soovime kaasavast eelarvest kujundada hea tava ja traditsiooni, kus linlaste ideedest sünnivad järgnevatel aastatel linnaruumi uued projektid,“ ütles linnapea pressiteates.

Mullu veebruaris käis sarnase idee välja opositsiooniline Reformierakond. Asumifondi nime all taheti igale Tallinna linnaosale anda miljon eurot, et kohalikud saaksid ise lihvida oma elukeskkonda vastavalt oma äranägemisele. Linnavolikogus mõte toetust ei leidnud, põhimõtteliselt oli vastu kogu Keskerakond, muu hulgas Kõlvart.

„Muidugi on pikantne meenutada, et sama idee ise alles aasta tagasi tuimalt maha hääletasid, aga on hea, et jää murdus,“ ütles Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal linnavalitsuse valimispeibutusele. „Keskerakond Tallinnas on kulunud, võim väsitab. Olen kindel, et peale valimisi sünnib Tallinnas koalitsioon ja kaasavat eelarveideed enam tühistada ei lasta.“

Linnavalitsuse pressiteates öeldakse, et töid peab olema võimalus teostada 2021. aastal ning valmiv objekt peab olema avalikus kasutuses ja parandama linnakeskkonda. Elluviidavad ideed selgitatakse välja hääletusel, kus saab osaleda vähemalt 14aastane tallinlane. Kaasava eelarve ideekorjet plaanitakse alustada novembri keskel ja hääletuseni plaanitakse jõuda jaanuarikuu teises pooles. Kaasava eelarve kogusumma kinnitab linnavolikogu asjaomase aasta eelarve vastuvõtmisel.

Samal teemal

13.10.2020
Mihhail Kõlvart tunnistab: „Küsisin dr Popovilt, kas ta on mõelnud haiglajuhi konkursil osaleda.“
12.10.2020
JUHT VALITUD KONKURSITA? Kõlvart näeb uue haiglajuhina Arkadi Popovi