Maailm

LÄBI EKRAANI JEESUSE JUURDE: Itaalia teismelisest võib saada esimene enda põlvkonna pühak 

Greete Kõrvits, 14. oktoober 2020 19:43
TEEL PÜHAKUKS SAAMISELE: Carlo õndsaks kuulutamise tseremoonia toimus pärast talle omistatud ime tunnustamist.Foto: PA Pictures / Scanpix
15aastaselt leukeemia tõttu siitilmast lahkunud Carlo Acutist kutsuvad noored katoliiklased juba enne tema ametlikku pühakustaatusesse tõstmist internetipühakuks. Noormeest huvitasid maistest lõbustustest enam hoopis katoliku kiriku armulaua rituaalid ning neis väidetavalt juhtunud imed – tema jaoks muidugi mitte „väidetavalt“, vaid tõsimeeli jumaliku sekkumise tagajärjel toimunud muundused, ilmutused, leivakesed, mis ei läinudki hallitama ja muu säärane.

Assisi linna preestrid kuulutasid noore Carlo õndsaks möödunud laupäeval toimunud tseremoonial. See tähendab, et noormehe nimele võib kirjutada ühe kiriku poolt kinnitatud ime ning ta on sammu võrra lähemal võimalikule pühakustaatusele (vt selle tingimuste kohta allpool). Arvatavasti on ta noorim inimene, kes eales õndsaks kuulutatud. Kui temast pühak saab, mis tõenäoliselt ka juhtub, saab temast esimene praeguste noorte, nn millenniaalide põlvkonna pühak.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee