TEEL PÜHAKUKS SAAMISELE: Carlo õndsaks kuulutamise tseremoonia toimus pärast talle omistatud ime tunnustamist.Foto: PA Pictures / Scanpix
Greete Kõrvits 14. oktoober 2020 19:43
15aastaselt leukeemia tõttu siitilmast lahkunud Carlo Acutist kutsuvad noored katoliiklased juba enne tema ametlikku pühakustaatusesse tõstmist internetipühakuks. Noormeest huvitasid maistest lõbustustest enam hoopis katoliku kiriku armulaua rituaalid ning neis väidetavalt juhtunud imed – tema jaoks muidugi mitte „väidetavalt“, vaid tõsimeeli jumaliku sekkumise tagajärjel toimunud muundused, ilmutused, leivakesed, mis ei läinudki hallitama ja muu säärane.

Assisi linna preestrid kuulutasid noore Carlo õndsaks möödunud laupäeval toimunud tseremoonial. See tähendab, et noormehe nimele võib kirjutada ühe kiriku poolt kinnitatud ime ning ta on sammu võrra lähemal võimalikule pühakustaatusele (vt selle tingimuste kohta allpool). Arvatavasti on ta noorim inimene, kes eales õndsaks kuulutatud. Kui temast pühak saab, mis tõenäoliselt ka juhtub, saab temast esimene praeguste noorte, nn millenniaalide põlvkonna pühak.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad