Maailm

Uuendatud neljapäeval.

Euroopa Liit määras Navalnõi mürgitamisega seoses kuuele venelasele sanktsioonid 

Toimetas Aare Kartau, Greete Kõrvits, 15. oktoober 2020 17:50
FSB direktor.Foto: Zuma Press/Scanpix
Euroopa Liit leppis kolmapäeval kokku otsuses määrata Aleksei Navalnõi mürgitamisega seoses sanktsioonid kuuele venelasele ja ühele organisatsioonile, teatab Deutsche Welle.

Väidetavalt leppisid Euroopa Liidu välisministrid esmaspäeval kokku kuue isiku varade külmutamise ja seadsid neile reisipiirangud. Kokkulepe hakkas kehtima neljapäeval ning sanktsioonidega liitus ka Suurbritannia, vahendab AP.

Samal teemal

Saksamaa ja Prantsusmaa tegid eelmisel nädalal ettepaneku määrata sanktsioonid kuuele indiviidile, keda peetakse oma ametipositsiooni tõttu Navalnõi mürgitamises vastutavaks. Samuti pakkusid Euroopa suurriigid välja, et vastutusele tuleb võtta ka Vene riiklik orgaanilise keemia ja tehnoloogia uurimisinstituut, mis on seotud Novitšoki programmiga. ust selle närvimürgiga Navalnõi elu kallale kiputigi. Kuue piirangute alla sattunud indiviidi sekka kuulub ka Vene föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) direktor Aleksandr Bortnikov (pildil).

Vene välisminister Sergei Lavrov teatas kolmapäeval Euroopa Liidu sanktsioonidest kuuldes, et Moskva vastab Euroopa Liidule samaga. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee