"Tõnis Niinemets on laps" ütleb grow-up komöödia ''The Kid'' tutvustus. Etendust käidi 2019. aastal vaatamas 29 860 korda − rohkem kui ühtki teist. Näitleja Tõnis Niinemets multifilmi "Sipsik" esilinastusel. Foto: Tiina Kõrtsini
Priit Pärnapuu 14. oktoober 2020 15:18
2019. aastal külastasid eestlased kõige enam Estonia ja Vanemuise teatrit. Etendustest käidi kõige enam vaatamas Tõnis Niinemetsa grow-up komöödiat ''The Kid''.

Eesti teatri agentuur avaldab kord aastas detailse analüüsi ja statistika teatriaastast. Õhtuleht noppis sealt mõned punktid välja.

Agentuuri teatriinfo toimetaja Tiia Sippoli sõnul teatritele ei meeldi pingeread, aga kui neid teha, tuleks võtta arvesse, et saalid on erinevate võimalustega. Väikeste saalidega teatrite puhul polegi võimalik suuri külastusnumbreid saavutada. Külastusnumbrite kõrval soovitas Sippol vaadata ka seda, mitu korda etendusi on mängitud ja kui pikalt on etendus olnud mängukavas.

Nii antud etenduste arvult kui kõige kauem mängukavas olnud etenduste mõttes on teatrite järjekord tõesti midagi muud kui piletitulu või külastuste arvestuses. Silma paistab NUKU teater, mille etendust „Karjapoiss on kuningas” mängiti esimest korda 17. juunil 1981 ehk tuleval aastal saab täis 40 aastat. Eriliste vaatajanumbritega see etendus, tõsi küll, ei hiilga. 2019. aastal etendati seda vaid seitse korda ja vaatamas käidi seda 185 korda.

Vaata täpsemalt järgnevatelt graafikutelt ja tabelitest!