Maailm

KOKAIINITURISTID: Hollandi randa uhutud narkootikumid erutasid õnneotsijaid 

Toimetas Aare Kartau, 14. oktoober 2020 11:37
Hollandi rand. Foto on illustreeriv.Foto: PantherMedia/Scanpix
Nädalavahetusel oli Hollandi politseil palju tegemist õnneküttidega, kes lootsid saada osakest lainete poolt Borssele'i randa uhutud kokaiinist, teatab NL Times.

Teadaolevalt sattus randa ligi 300 pakikest kokaiini, mille päritolu pole avaldatud. Uudis juhtunust tekitas mitmetes õnneotsijates erutust ja nad suundusid Borssele'i, lootuses leida rannast narkootikume. Mitmed inimesed liikusid aeglaselt mööda rannapiiri ja jälgisid hoolikalt maapinda.

Samal teemal

Politsei pidas kinni kaks meest, kes saabusid sündmuspaika lausa paarisaja kilomeetri kauguselt – nad soovisid väidetavalt „värsket õhku hingata“. Kõnealuste tegelaste auto läbi otsinud korrakaitsjad leidsid sealt 30 kokaiinipakikest. Kokku korraldasid politseinikud läbiotsimise kuuele inimesele, kellest üks arreteeriti, sest ta ei soovinud enda isikut avaldada. Kahele määrati trahv keelatud paigas viibimise ja enda varjamise eest. 

Borssele'i rannas toimunud sündmused tekitasid internetis palju kõneainet. Paljud tahtsid teada, kus kokaiinilaadungitega rand asub – muidugi selleks, et „sinna sattumist vältida“. Mõned välismaalased avaldasid kahetsust, et jäid Hollandi lennupiletite soetamisega hiljaks. 

Teatavasti juhtus sarnane intsident aasta tagasi Prantsusmaa edelaosas, kus meri uhtus randa umbes 900 kg kokaiini ja muid narkootikume. Väidetavalt oli too kokaiin äärmiselt puhas ja seetõttu ka äärmiselt ohtlik. Ka Prantsuse randa saabus tollal palju kokaiinituriste, mistõttu suleti mitmed lähedalasuvad rannad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee