Eesti uudised

Lehar Kütt KredExist lahkumisest: valitsus hakkas asutust mikrotasandil majandama, mida ma siis seal teen? 

Ärileht, 14. oktoober 2020, 10:43
KredExi endine juht Lehar KüttFoto: Karin Kaljuläte / Ekspress Meedia
KredExi juhi kohalt tagasi astunud Lehar Kütt selgitas lahkumist sellega, et koroonapandeemia majanduskriisis hakkas asutust lisaks selle nõukogule juhtima ka valitsus ning seda lausa mikrotasandil. 

„Kui kõik teised teevad minu tööd, siis mis ma seal teen,” küsis ta ja lisas, et ei näe sellises olukorras juhatuse liikmel mingit rolli.

Samal teemal

Kütt tõi segaduse kirjeldamiseks välja selle, kuidas KredExile eraldati kriisimeetmete jaoks soovitud 400 miljoni asemel ilma ühegi põhjenduseta miljard eurot, mille kulutamine muutus ühel hetkel eraldi eesmärgiks.

Näitena toob Kütt välja ka selle, kuidas kriisi alguses olid kõik olulised osapooled nõus ekspertide pakkumisega ettevõtete rahastamist pangalaenude käendamise kaudu lahendada, kuid siis tuli aprilli lõpus külma dušina pankasid piirav valitsuse otsus, millega käendustele kehtestati kahjude hüvitamise ülempiir 15 protsenti.

„Eks pisiasju oli rohkem ja kriisis need võimendusid, aga kokkuvõtvalt oli [lahkumise] peamine põhjus riigi nõrk strateegiline juhtimine, eelkõige kriisimeetmete puhul,” ütles Kütt kokkuvõtteks.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee