Eesti uudised

Kontaktivõimetus ja loomajõud: Eestis levib uus zombistava mõjuga narkootikum (1)

Eesti Ekspress, 14. oktoober 2020, 08:12
Foto: Karli Saul / Ekspress Meedia
„Sool“, „3D“, „UFO“, „flakka“ - nii kutsutakse narkootikumi alfa-PVP, mis on Eestis praegu asendamas siinseid kallimaid meele­mürke ja mitme kuritegeliku grupeeringu vangimajja sattumisest tingitud fentanüülivaakumit.

Möödunud aastal hakkas narkomaanide abikeskustesse Convictus saabuma tegelasi, kellesugustega spetsialistid varem kokku polnud puutunud ning asutuse tegevjuhi Inna Farberi sõnul on need juhtumid keerulisemad kui teised, sest flakka tarvitajad ei kuule midagi, ei reageeri millelegi ning on paranoilised ja agressiivsed. Vabatahtlikud ei osanud kiiresti ülisuurt sõltuvust tekitavat alfa­PVPd tarvitanud inimestega käituda: loomajõuga, kontaktivõimetu ja ettearvamatu tegelane on keeruline juhtum.

Ida prefektuuri juhtivuurija Sergei Maslennikov selgitab, et ühest grammist flakkast saab ligikaudu 20 doosi ja arvestades kümneeurost doosihinda kujuneb alfa-PVP grammihinnaks 200 eurot. Venemaal, kust ainet peamiselt Eestisse tuuakse, maksab gramm 25 eurot ehk Eesti narkomaane lüpstakse mõnuga.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee