Eesti uudised

Tallinna linnavolikogu liikmel tuvastati koroonaviirus, tõenäoliselt käis ta haigena ka istungil 

Delfi, 13. oktoober 2020, 20:32
Tallinna linnavolikoguFoto: Teet Malsroos
Tallinna linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul võis 1. oktoobril toimunud istungil osaleda koroonaviirusega nakatunud volinik, mistõttu järgmine, 15. oktoobril toimuv istung korraldatakse elektrooniliselt.

Terik ütles täna Delfile, et linnavolikogu liige teavitas oma fraktsiooni kaudu positiivse koroonaviiruse proovi andmisest juba eelmisel nädalal. Teriku sõnul ei ole hetkel teada ühegi teise volikogu liikme nakatumisest.

Volikogu esimees tunnistas, et eelmisel nädalal küsimust volikogu eri fraktsioonidega arutades, ei arvatud, et see võiks veel nädal hiljem aktuaalne teema olla, kuid viimastel päevadel jõuti arusaamani, et turvalisuse huvides tuleks sel neljapäeval toimuv istung siiski distantsilt korraldada.

"Me pidasime seda suureks riskiks, kuna see positiivse testi andnud volikogu liige osales ka 1. oktoobri istungil ning arvestades, et peiteaeg on väidetavalt 14 päeva, siis tahtsime olla kindlad, et kõik need, kes on olnud volikogu istungiga seotud ja uuesti tulevad, ei satuks võimalikku nakkuskoldesse," selgitas Terik.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee