Viljatusravi erakliiniku Elite juhataja Andrei Sõritsa tõdeb, et ühiskond on küll muutunud – sünnitusiga tõuseb –, kuid ei poliitikud ega ka arstid saa muuta aega, kui on parim last kanda.Foto: Õhtuleht
Kadri Kuulpak 13. oktoober 2020 20:00
Kire ja instinkti puudumine lapse saamiseks. Emotsionaalne tõrge laste saamiseks, sest sellest räägitakse eestlaste väljasuremise võtmes. Lapsevanema rolli taandumine. Maailma rahvaarvu paisumine. Need on vaid mõned Tartu ülikoolis kaitstud magistritööst ilmnenud põhjused, miks Eestimaa pojad ja tütred lapsi ei taha saada.

Naistearst Andrei Sõritsa ütleb aga oma praktikale tuginedes, et soov jääda lastetuks kestab üldiselt teatud perioodi – see ei ole veksel. Ta kabinetti astub naisi, kelles tärkab soov pereelu alustada vahetult enne 50. eluaastat, ja naisi, kes on lasknud ennast steriliseerida, kuid on seda kahetsema hakanud. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

Ei ole 14. oktoober 2020 09:13
vastik artikkel nagu siin keegi mainis. Sõritsa räägib neist kogemustest, mida ta kliinikus näeb ja nn Merilin enda uurimusest. Ja mulle tundub, et ei taheta lihtsalt vastutust võtta, mis kaasneb lapse saamisega, niisama kah ju hea elada või pole siis seda õiget armastust leitud, et tahaks last ka. Ja mõni ei oskagi peale iseenda kedagi teist armastada.
õnne 14. oktoober 2020 07:55
väga vastikult kirjutatud artikkel.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS