Eesti uudised

Vabatahtlikult lastetute hulk kasvab. Naistearst hoiatab: „Naised on oma otsustes vabad, aga pärast keerab loodus kraani kinni.“ (17)

LISA KOMMENTAAR

Ei ole 14. oktoober 2020 09:13
vastik artikkel nagu siin keegi mainis. Sõritsa räägib neist kogemustest, mida ta kliinikus näeb ja nn Merilin enda uurimusest. Ja mulle tundub, et ei taheta lihtsalt vastutust võtta, mis kaasneb lapse saamisega, niisama kah ju hea elada või pole siis seda õiget armastust leitud, et tahaks last ka. Ja mõni ei oskagi peale iseenda kedagi teist armastada.
õnne 14. oktoober 2020 07:55
väga vastikult kirjutatud artikkel.
õnne 14. oktoober 2020 07:52
öeldi selgelt välja, et need kes on kunstnikud, teadlased ja tahavad reisida, on tegelikult vigased, aga tahavad varjata seda. kunstliku viljastamise äri muidugi kiratseb kui keegi enam lapsi ei taha.
ta ei muretsenud äri kiratsemise pärast, sest ei kiratse ju. 14. oktoober 2020 13:47
Ta vihjas hoopis, et peaks loomulikul teel viljakal ajal lapsi soetama. Et hiljem ei pruugi isegi kunstviljastamisest abi olla. Naistearstina ei lõpe tema töö nii ehk naa.
Mitte paljulapseline 14. oktoober 2020 00:46
Tahaks lapsi rohkem, kindlustatud ja mitu last varajasemast olemas, aga arstidel "juhtus" kogemata apsakas ja rohkem ma lapsi ei saa....Keegi ei asenda oma last, omade laste kõrvale võõrast lapsendada on keerulisem...
Jube õudne artikkel 13. oktoober 2020 22:57
Kuritegelik on sellist saasta kirjutada. Miks ajakirjanikud kõik ilusad asjad sitaks keeravad? Kui riik maksab toetusi, et noored saaksid nii palju lapsi kui nad soovivad, mitte ei pea jääma vaesuse tõttu lastetuks, siis seda nimetatakse igat moodi. Elus pole mitte ühtegi suuremat tunnet kui see, et saad oma last süles hoida. See armastus on nii suur, et südamel on lausa valus. Ma ei vahetaks seda kogu maailma rikkuste vastu. Ja mul on südamest kahju nendest, kes seda armastust kunagi tunda ei saa.
MajaMaastur 14. oktoober 2020 01:07
Tänapäeva naised pühenduvad karjäärile, kuhu paraku rasedus, lapse saaime ja sellele järgnav ei kuulu. Vanaduses kahetsetakse tühise elu pärast aga on juba hilja :(
13. oktoober 2020 20:28
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Addf 13. oktoober 2020 21:08
Olen noor inimene, tahaks last aga elu pole rahaliselt kindlustatud.. ei julge pole ju riiki kes toetaks noorte elu. Tee laps ja las mees läheb Soome tööle..ainuke variant
21,08 13. oktoober 2020 22:05
ei pea ju kohe Soome, tuleb õigel ajal tulevikku investeerida, peab olema mingilgi alal hea. Kui on lausa 2 head, pole ju probleemi, saavad hakkama...kui muidugi soovivad. Suurem probleem on hoopis see, et naistel pole piisavat tuge mehe poolt. Üksi pole võimalik eriti kasvatada, õigemini on, aga see 2x raskem kui kahekesi. Riik on kõik teinud, on emapalk ja võimalik tööstaaši kaotamata väikeste laste kõrvale jääda, saab isegi pensiaastaid juurde. Riigi poolest sünnita aga, kuid probleem on siiski nendes ühepäevaliblik isades, kes meie keskmist palka vaid Soomes teenida suudavad. See lagi
Addf-le 13. oktoober 2020 23:48
A, mis ta muidu praegu teeb? Ei tööta või? Sa ise oled ilmselt muulane, kes ei hakka saama isegi miinimum-emapalka? Tead, ta lihtsalt ei taha end sinuga siduda, siis hirmutab Soomega, aga sina teed etteheiteid riigile, et sinu õnn nüüd riigi taga seisab. Ütle lihtsalt ja ausalt, sa kas ise ei taha ja pole valmis, või kardad õigustatult et see sinu "mees" ei saa iial valmis. Oleks õiglane ja jätaks parema mulje. Kui aga üks kord ise valmis oled, otsi endale mees...või siis ole juba ise väga palju tublim ja heida see korterikaaslane üle parda. See ju ainult koormaks.
Asf 14. oktoober 2020 10:17
Addfile .. palju on lastekodu lapsi Eestis ? Paljud lapsed elavad vaesuses Eestis ? Ma saan 2800€ bruto Eestis nii - maksu,- korteri üür - miinus kommud,auto jne jne palju sul sellest 2100 eurost kätte jääb?? Kas sul jääb piisavalt raha kätte et julged endale veel ühe kõhu võtta mida toita.. Eesti riigi lasterahad olid 19 euri kuus ?? Selle eest ei saa tänapäeval lapsele isegi koolikotti. Aga jah teeme lapsi siia vaesuse juurde !!! Ühesõnaga keskklassi inimene kohe kindlasti ei saa Eestis mõelda lastele .. kõigepealt peaks ennast eluliselt kindlustama.
edukale oravale 14. oktoober 2020 10:37
Ja millal siis rikkamad oldi? Vene ajal maksti 2 kuud dekreedi raha, siis tööle, muidu katkeb staaž. Hiljem küll aega pikendati dekreediaega, aga ega maksmist pikendatud. Eeldati, et pead sõltuma mehe rahakotist. Millist aega sa täpsemalt taga nutad, tite saamise võtmes? Meie riigis pole refiajast paremat aega olnudki. Hea, et juhtusin sinna aega noor olema. Kõik, kes teenida tahtsid, need teenisid, Neid, kes ei tahtnud, on igal ajal paraku olemas. Refi ajal pääsesid vähemalt kalevipojaks laia ilma laiama.
Asdf 14. oktoober 2020 10:48
To 21.08 mis tuge ma veel jõuan naisele pakkuda 8- 18.00-19.00 on tööpäev plus elan töökohast tunni kaugusel, õhtul koju jõuan olen läbi nagu läti raha,jõuan süüa pesta ja magama minna. Aga olen kohustatud hoidma enda kodu jne .. naine ootab last halb olla,süüa ei saa ja veel igasuguseid muresid. Aga samas Soomes saan norm tundidega sama raha kokku .. esmaspäev - kolmapäev teed 7-18.30 ja neljapäev 15.00 istun juba laeva peale et tagasi Eesti jõuda ..niiet mis point on et ma siin Eestis sügan nagu loll ja hiljem kodus ei jõua midagi teha ja veel vähem jõuan naisele elutugev mees olla.
Asdf 14. oktoober 2020 10:55
Asdf no võrdle kui palju sa said 300krooni eest süüa ja mõtle mida sa saad 20 euro eest ?ref lubas et euro hinda ei tõsta aga tule taevas appi
10,55 14. oktoober 2020 11:52
egas ref sul hindu tõstnud. Sa parem mõtle, kui palju sa palka said, kui 300 eest süüa osta sai. Palgad ka ju tõusnud kordi.
tädi Maali 14. oktoober 2020 12:06
Sa, vaeseke, oled liiga palju Saagimit-Lensinit-Veidenbergi ja analooge lugenud ja nende mõju all. Lastetu ajupestud vallasnaisest karjääriseikleja oli moes sajandivahetusel.
maalile 14. oktoober 2020 21:10
kõigil neil naistel on lapsed. Nad pole isegi kahetsenud seda. Karjääri saanud teha, sest pole pidanud meest vedima ja poputama.