Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

„JÄRGMINE PEATUS“ | Suusapatrullimisest ning USA ehmatavast tervishoiusüsteemist – jalaluumurd on läinud maksma 100 000 eurot (1)

Ohtuleht.ee, 14. oktoober 2020 09:33
Tänase saate külaline Ene McLaughlin elab USAs Colorado osariigis, kus ta töötab suusapatrullina.

Suusapatrulliks saamine oli üks Ene unistustest. Paraku ei saanud ta seda tööd liiga pikalt teha, sest koroonapandeemia tõttu sulges suusakuurort oma uksed päevapealt. Mida siis edasi teha? Ene ja tema ameeriklasest abikaasa otsustasid suve veeta hoopis päikselises Florida osariigis. Muide, tõeline lumefänn Ene nägi suve enne seda viimati viis aastat tagasi.

Kuna Ene abikaasa murdis suusatades jalaluu, räägime üsna pikalt ka Ameerika Ühendriikide tervishoiusüsteemist. Tegemist oli tööõnnetusega, seega ei ole nad ise õnneks pidanud ravikulusid hüvitama… sest nüüdseks on kulunud üle 100 000 euro. Saatekülaline osutab, et kuigi sealne tervishoiusüsteem on äärmiselt kvaliteetne, tuleb alati juurde maksma. Isegi kui sul on hea kindlustus.

Ene tunnistab, et on abikaasaga arutanud Eestisse kolimist – kuigi USAs on tohutult võimalusi, on see väga ebastabiilne. Väikeses Eestis on elu tunduvalt lihtsam.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Samal teemal

28.10.2020
„JÄRGMINE PEATUS“ | Lennufirmade lojaalsusprogrammidest: mitusada eurot maksnud pileti võib saada paarikümnega
21.10.2020
„JÄRGMINE PEATUS“ | Viieliikmelise perega matkaautosse: ruumi on kõigile ning saame ööbida looduses – kasvõi oktoobrikuus!
07.10.2020
„JÄRGMINE PEATUS“ | Tšiilis logistikaettevõtet juhtiv eestlanna: olen tihti ainuke naisterahvas koosolekutel
30.09.2020
„JÄRGMINE PEATUS“ | Reisi Dolomiitidesse: rendi auto ja võta ette pikad matkad