Maailm

VALMIS KÕIKI SUUDLEMA! Trump esines esimest korda pärast haigestumist kampaaniaüritusel (1)

Toimetas Aare Kartau, Greete Kõrvits, 13. oktoober 2020, 17:27
Donald Trump oli kampaaniaüritusel ootamatult särtsakas.Foto: Reuters/Scanpix
USA president Donald Trump pidas pärast koroonaviirusega nakatumist Floridas esimese kampaaniaürituse. 

Tuhanded inimesed kogunesid esmaspäeval Floridas Sanfordis toimunud väliüritusele, kirjeldab BBC. President Trump esines talle omast liini jätkava kõnega, milles kritiseeris muu hulgas vastaskandidaat Joe Bideni vaimset võimekust. Paari päeva eest kuulutas ihuarst presidendi nakkusohutuks ning Trump ei näidanud välja, et oleks eelnevatel nädalatel koroonaviirusega võidelnud. „Nad ütlevad, et olen immuunne – ma tunnen end väga võimsana. Tulin siia ja olen valmis kõiki suudlema,“ mainis Trump oma haigusest rääkides. Ta avas paki näomaske ning loopis neid teda kuulama tulnud rahvale (ülal pildil).

Samal teemal

Järgneva nelja päeva jooksul toimuvad sarnased kampaaniapeod veel kolmes valimistel võtmetähtsusega osariigis. Esmaspäeval esines Joe Biden Ohios, mis on samuti oluline osariik, kus kaalukauss võib langeda nii ühele kui teisele poole. Teisipäeval esineb ka tema Floridas.

Trumpil ja Bidenil on aega kolm nädalat, et kindlustada endale ameeriklaste hääled. Küsitlused viitavad sellele, et Bidenil on Trumpi ees umbes kümnepunktiline edu. Siiski pole demokraadi juhtpositsioon mõnes olulises osariigis raudkindel – näiteks Floridas on ta Trumpist keskmiselt ees 3,7 punktiga. Edu Floridas on äärmiselt olulise tähtsusega, sest Trumpile tähendaks sealne kaotus tõenäoliselt ka Valgest Majast lahkumist.

USA presidendivalimised toimuvad 3. novembril. Tähtsad on tulemused osariikide kaupa, presidendivalimistel ei võida tingimata see, kes üksikisikutelt kokkuvõttes enim hääli saab - nii kaotas nt 2016. aastal Hillary Clinton, kes aga sai tegelikult valijatelt suurema arvu hääli.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee