Eesti uudised

ÕL VIDEO | ELU SUNNIB AMETIT MUUTMA! Ecuadori juurtega mees suudab kõike: olla zumba treener, reisikorraldaja ja aknapesija 

Gitta Riener | Video: Hannes Dreimanis, 14. oktoober 2020, 11:43
Foto: Hannes Dreimanis
"Ärge kartke midagi muud teha. Praegu on rasked ajad ja tulevad võib-olla veel raskemad. Aga kui inimesed ei karda teha tööd, mida nad ei ole õppinud või kunagi teinud, siis ei ole midagi muretseda," soovitab Eestis elav Ecuadori juurtega Jorge Hinojosa, kes töötab zumba treenerina, reisikorraldajana ja vahel ka kõrghoonete aknapesijana. 

Jorge Hinojosa on Eestis elanud 21 aastat. 1997. aastal tutvus ta Ameerikas, Colorados, oma tulevase naisega ja kahe aasta pärast tulid nad Eestisse elama. Nüüdseks on paaril kaks poega, kes samuti Eestis elavad. 

"Kodus on meil kolm keelt. Mina räägin lastega hispaania keelt, naine eesti keelt. Ja omavahel räägime inglise keelt," tõdeb mees.

Jorge Hinojosa koos sugulastega.  Foto: erakogu

Samal teemal

Kui on armastus, siis erinevused ei loe. "Kultuur on teine, kuidas inimesed elavad, kõik on teistmoodi. Aga kui oleme avatud, siis teist kultuuri vastu võtta ei ole probleem," räägib Jorge, kelle sõnul on oluline ka see, kuhu fookus asetatakse. "Kas me paneme fookuse sellele, mis on halb või sellele, mis on hea. Mina proovin fokusseerida asjadele, mis on head, seotud inimeste ja eluga." 

Kui Jorge kakskümmend üks aastat tagasi Tartusse elama asus, oli alguses raske tööd leida.  "Alati on vaja süüa, alati on vaja arved ära maksta. Töö leidmine on põhiasi," räägib Jorge. "Aga midagi ma leidsin ikka. Siis tegime nii, et naine käis tööl ja mina vaatasin lapsi, aga nädalavahetusel tegin mina tööd."

Tänaseks Tallinnasse kolinud Jorge töötab nüüd zumbatantsu treeneri, reisikorraldaja ning aknapesijana. Kuidas ta selleni jõudis?

"Kui ma hakkasin Tartus elama, siis mul oli nimekiri, mida saan teha eesti keele oskuseta. Ma olin mägedes giid, aga Eestis ei ole mägesid, nii pidin midagi muud tegema hakkama. Vaatasin, kas saan hakata mingit käsitööd tegema või salsa kursust juhendama. Hakkasin tantsima. Tegin kümme aastat salsatrenni,  peale seda hakkasin zumbaga tegelema. Nüüd teen mõlemat." Lisaks spordiklubis treenimisele annab Jorge trenne ka nägemispuudega inimestele.

Reisikorraldajana töötab Jorge poole kohaga, sellest suurema osa ajast kodukontoris.  "Kord nädalas saame kokku, räägime kuidas läheb. Turismiga on olukord hästi halb praegu. Ma töötan veel mõned kuud ja siis vaatan mis edasi," räägib mees.

Aknapesija ameti juurde jõudis Jorge selle aasta maikuus, kui ta hakkas  lisatööd otsima. "Siis oli selline pakkumine  – aknapesija kõrghoonetele. Ma kandideerisin ja õnneks sain läbi, kuna ma olin enne mägedes teejuht, siis tunnen natuke köisi ja kõiki neid sõlmi, mida on vaja kasutada ja ma ei karda kõrgust," tõdeb Jorge. 

Eestist lahkumise plaane Jorge ei pea. Talle meeldib Eesti puhas õhk, e-riik, mille tõttu on bürokraatiat vähe, tasuta haridus ja haigekassa süsteem. "Mõtleme naisega, et kui saame vanemaks, kondid hakkavad valutama, siis võib-olla läheme soojale maale, aga praegu oleme rahulikult Eestis. Teeme oma tööd ja kasvatame lapsi," räägib Jorge.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee