ÕL TV | Õhtuleht

HOMMIKUSÖÖK STAARIGA

Võrno: "Kui miljoni mäng tuleks uuesti ja mulle pakutakse seal saatejuhi kohta, siis ütlen "jah", aga muid asju ma teha ei soovi."

VIDEOINTERVJUU | Hannes Võrno: kõrgharidusega matse ja mölakaid on kõik kohad täis ja see on kurb (16)

Anu Saagim | Video: Rauno Vahtre; Hannes Dreimanis, 24. oktoober 2020 22:04
"Hommikusöök staariga" restoranis Korsten Kitchen; Hannes Võrno

Hannes, viimasel ajal on sinust üsna vähe kirjutatud. Miks?

Kirjutatakse ikka, aga ma pole ajakirjanikega kokku saanud ja nendega rääkinud. Olengi selle kategooria inimene, kellest lihtsalt vahest kirjutatakse. 

Kas Afganistanis juhtus midagi?

Ei, ma nägin lihtsalt täiesti selgelt kuidas tüüpilise lääne inimese, kelle hulka kuuluvad ka meie kaasmaalased eestlased, hoiakud on hästi süstematiseeritud. Need on kandilised ja vaenulikud nende suhtes, kellel on teistsugune taust või kultuurifoon. Mind hakkas häirima see, mis mind juba ammu häirib lääne kultuuri juures. Inimestelt nõutakse ja aetakse väga palju taga. Tahetakse, et nad oleksid kõik meeletult targad. Käiksid ülikoolis ja oleksid diplomitega. Samas, keegi ei tegele ammu enam kasvatusega. Selliseid kõrgharidusega matse ja mölakaid on kõik kohad täis. See on kurb.

Mulle meeldib kui kasvatus käib haridusega kaasas. Need on nagu kaks venda. Kui üks on puudu, siis kahese paadiga kuskile ei sõua. Ma tunnen võibolla mingisugust kutset. Ma tunnen araabia kultuuri vastu huvi ja ma ei häbene nende inimeste käest selle kohta küsida. Ma isegi julgustasin oma araabia keele õpetajat, et ära pelga tunnis rääkida ka natuke religioossetel teemadel, kaasaravatud islamist. Sest õppida araabia keelt, puudutamata sõrme otsagagi nende usku, ei ole mingisugust mõtet. See on sama nagu rääkida eesti köögist ja jätta puutumata must leib.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.01.2021
VIDEOINTERVJUU | Marilyn Kerro paljastab aastaid kiivalt varjatud saladuse: ma pidin selle endast välja saama
03.01.2021
VIDEOINTERVJUU | Brigitte Susanne Hunt: mul on väga vedanud, et inimesed on hakanud mind ka armastama
27.12.2020
VIDEOINTERVJUU | Maia Vahtramäe ja Tanel Toomi esmakohtumine toimus kummalises kohas, nüüd on koos oldud pea seitse aastat
12.12.2020
VIDEOINTERVJUU | Telekokk Joel Ostrat: minu saates on olnud vaid üks keeruline staar, kellega meil ei klappinud algusest peale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee