Maailm

700 INIMEST KARANTIINI: Jyväskylä koguduse usuüritusest tekkis koroonakolle (1)

Toimetas Aare Kartau, 12. oktoober 2020, 13:05
Foto on illustreeriv.Foto: AFP/Scanpix
Jyväskylä linn teatas pühapäeva õhtul, et paneb koroonaviiruse kiire leviku taustal vähemalt 700 inimest karantiini. Esmaspäeva hommikuks polnud õnnestunud neist umbes sajaga ühendust võtta. Teatavasti on suureks koldeks septembri lõpus toimunud usuüritus, teatab Yle.

Soome terviseameti uurimise järel selgus, et enamus Jyväskyläs tuvastatud koroonajuhtumitest on seotud 27. septembril toimunud usuüritusega, millest võttis osa enam kui 100 inimest. Ehkki terviseametil on õnnestunud kõik üritusel viibinud inimesed tuvastada ja neile koroonatest teha, on viirus juba laiemalt levinud. Koldega on seotud vähemalt 50 nakatumist.

Linnavõimud pole täpsustanud, mis kogudusega oli tegemist, sest tegu oli väidetavalt privaatset laadi üritusega. Mitmed piirkonna kogudused on Soome meediale kinnitanud, et nemad pole viiruse levikuga seotud.

Üritusel osalejad olid teadaolevalt peamiselt noored inimesed ja lastega perekonnad. Viirus on levinud mitmes piirkonnas asuvas õppeasutuses, mistõttu kehtestati karantiin ka mitmele koolile ja lasteaiale. Esmaspäeval kohtub Jyväskyläs viiruse leviku taustal moodustatud nõukogu, kes asub arutama praegust situatsiooni ja uusi võimalikke piiranguid.

Samal teemal

10. oktoober 2020, 14:11
Ülevaade koroonaviiruse levikust naaberriikides: Soomes, Leedus ja Venemaal tuvastati rekordarv koroonapositiivseid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee