Maailm

TÜLI MAJAS: Trumpi ja Bideni teine väitlusdebatt jäetakse ära 

Toimetas Madleen Vapper, 10. oktoober 2020, 17:29
Donald Trump (vasakul) ja Joe Biden (paremal).Foto: AP | Scanpix
Reedel selgus, et presidendiväitluste komisjon (CPD) tühistas Donald Trumpi ja Joe Bideni vahelise teise väitluse pärast seda, kui president Trump keeldus virtuaalsest arutelust hoolimata oma Covid-19 diagnoosist, teatasid korraldajad.

"Nüüd on selge, et 15. oktoobril väitlust ei toimu ja CPD pöörab oma tähelepanu 22. oktoobriks kavandatud lõpliku presidentide väitlusdebati ettevalmistamisele," öeldi komisjoni avalduses, vahendab CNN.

Samal teemal

Komisjon teatas neljapäeva hommikul, et kuna Trump andis koroonaviiruse suhtes positiivse tulemuse, peetakse Miamis toimuv väitlusdebatt virtuaalselt. Trump lükkas selle plaani kiiresti tagasi, öeldes, et ta ei ilmu kohale, ja algatas rea üritusi, mis seavad kahtluse alla kõigi üldiste valimisdebattide tuleviku.

Vastuseks Trumpi ülesütlemisele, ütles Bideni pressiesindaja kiiresti, et nemad oleksid virtuaalse formaadiga nõustunud, kuid kuna president Trump keeldus, leiavad nad Bidenile küsimuste esitamiseks mõne teise võimaluse. "On häbiväärne, et Donald Trump jättis ära ainsa debati, kus valijad ise saavad küsimusi esitada, kuid see pole üllatav," ütles Bideni kampaania pressiesindaja Andrew Bates.

Trumpi kampaania esitas vastuseks kolm avaldust, mis sundisid Bideni kampaaniat nõustuma näost näkku debatiga ja ütlesid, et 15. oktoobril ära jääv debatt võiks toimuda hoopis 22. oktoobril ja seejärel koliks kolmas debatt 29. oktoobrile. Valimised toimuvad juba 3. novembril.

Kuid Bideni kampaania lükkas nende ettepaneku tagasi: "Mitte Trump ei tee debattide ajakava, vaid väitluskomisjon."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee