Eesti uudised

Erakond Eestimaa Rohelised toetavad abielu kahe täiskasvanu vahel, soost sõltumata (1)

Toimetas Keit Paju, 9. oktoober 2020 21:41
Marek Strandberg, Zuzu IzmailovaFoto: Tiina Kõrtsini
Erakond Eestimaa rohelised kirjutavad pressiteates, et võtsid esimese erakonnana Eestis vastu ametliku seisukoha, millega toetatakse kahe täiskasvanud inimese vahelist abielu, sõltumata nende soost.

Erakond Eestimaa Rohelised volikogu võttis reedel, 9. oktoobril, Eesti Rahvusraamatukogus toimunud koosolekul vastu poliitilise avalduse, milles esimese erakonnana Eestis toetatakse kahe täiskasvanud inimese abielu, sõltumata nende soost. Ühtlasi mõisteti hukka EKRE kavandatav rahvaküsitlus abielu määratlemise teemal.

“Erakonnana oleme kahtlemata rahva kaasamist suurendavate meetmete juurutamise poolt,” ütles erakonna peasekretär Joonas Laks, “aga antud rahvaküsitlus devalveerib rahvahääletuste tähendust - otsedemokraatia mõte ei ole selles, et enamus otsustaks vähemuste küsimuse üle.” “Inimeste diskrimineerimine soo, rahvuse, usu või nahavärvi pärast on mulle isiklikult ning meie erakonnale vastuvõetamatu”, ütles roheliste peasekretär. “Kui kaks täiskasvanud inimest, sõltumata nende soost, leiavad, et abielu on miski, mis nad õnnelikuks teeb või on neile oluline, siis on see nende kahe inimese endi, mitte riigi ega kellegi teise otsustada,” lisas Laks.

Avalduse täistekst:

Eestimaa Rohelised - ametlik poliitiline seisukoht abielu ja referendumi teemal

Eestimaa Rohelised pooldavad esimese Eesti erakonnana kahe täiskasvanud inimese, sõltumata nende soost, õigust abielluda. Rohelised on seisukohal, et abielu tuleb sätestada perekonnaseaduses kahe inimese vahelise liiduna sõltumata nende soost.

Ühtlasi kutsume kõiki isikuvabadusi austavaid Eesti erakondi avalikult meie seisukohaga ühinema. Praegu on aeg selgeks ja ühetimõistetavaks sõnumiks, et Eesti on tolerantne, solidaarne ning inimeste valikuvabadusi austav riik.

Taunime tänase koalitsiooni poolt kavandatavat rahvahääletuse korraldamist põhiseaduse muutmiseks abielu küsimuses, olgu see juriidiliselt siduv või mitte. Oleme seisukohal, et otsedemokraatlikud meetodid ei ole mõeldud selle jaoks, et enamus otsustaks vähemuste küsimuse üle ning peame antud referendumi sidumist kohalike omavalitsuste volikogude valimistega demokraatiat pärssivaks ning küüniliseks populismiks.  

Eesti on sekulaarne riik, kus kehtib usu- ja veendumusvabadus, seega on usuorganisatsioonide endi otsustada, milliseid abielu vorme nad tunnustavad.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee