Maailm

Telefoniintervjuu ajal köhahoogude käes vaevelnud Trump vihjas, et pole negatiivset testitulemust saanud 

Toimetas Aare Kartau, 9. oktoober 2020 11:05
Neljapäeval tehtud foto Trumpist, kes soovib juba laupäeval kampaaniaüritusel osaleda.Foto: Reuters/Scanpix
Neljapäeva õhtul osales USA president Donald Trump telefoniintervjuus Fox Newsi saatejuhi Sean Hannityga. Ehkki riigipea ihuarst teatas äsja, et Trump on taas valmis avalikel üritustel osalema, ei kostunud telefonitorust sugugi täiesti terve mehe hääl.

Neljapäeva õhtul Sean Hannityle telefoniintervjuud andes mainis Donald Trump, et ta tunneb end väga hästi ja väitis, et kohtus samal päeval oma arstidega, kes olevat arvanud, et riigipea on heas vormis. Siiski põikles Trump kõrvale Hannity küsimusest, kas tema test oli negatiivne. Ta hakkas selle asemel rääkima hoopis eksperimentaalsest ravist, mida ta nimetas „fenomenaalseks“ ja „täiesti imeliseks“. 

Samal teemal

Trump vihjas ka sellele, et teda pole pärast algse positiivse diagnoosi saamist üldse testitud. „Tegelik testimine toimub homme [reedel], sest pole mõtet kogu aeg testida, aga nad leidsid väga vähe nakkust või viirust, kui üldse. Ma ei tea, kas nad leidsid midagi, ma ei süvenenud arstidega sellesse teemasse,“ väitis Trump. Valge Maja on keeldunud kommenteerimast, millal Trump viimati negatiivse koroonatesti andis – seda ei maininud Trump ka Hannityle. 

Ilmselgelt polnud Trumpi tervis telefoniintervjuu ajal korras, sest presidendil tekkisid mitmel korral ägedad köhahood ja õhupuudus. Vähemalt ühel juhul sulges ta lausa oma mikrofoni. Intervjuu lõpupoole muutus presidendi hääl kähedaks. 

Haigusele vaatamata soovib Trump laupäeval Floridas toimuval valimiskampaania üritusel rahva ette astuda. Pühapäeval plaanib ta juba Pennsylvanias esineda. Ajast mil Trump andis positiivse proovi, on Valges Majas nakatunud vähemalt 34 inimest.

Donald Trumpi ja tema abikaasa Melania nakatumisest teatati nädal tagasi. Pärast haiglas veedetud nelja päeva kuulutas president end terveks. „Ma olen tagasi, sest olen füüsiliselt ideaalne isend ja äärmiselt noor,“ viskas Trump neljapäeval nalja. President lisas, et tema arvates pole ta nakkusohtlik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee