Maailm

NUKRAD FOTOD | Mägi-Karabahhis jäi rünnakurahe alla ajalooline Armeenia kirik 

Toimetas Greete Kõrvits, 8. oktoober 2020 17:15
Foto: AFP/Scanpix
Septembri lõpus alanud seekordses Mägi-Karabahhi konfliktis on surma saanud juba üle 300 inimese, vahendab BBC. Lisaks inimohvritele hävib ka kodusid ja muid hooneid. Fotodelt näeb nukraid kaadreid Shusha linna Püha Päästja katedraalist, mille katus on auguliseks pommitatud ning sisustus paksu tolmukihiga kaetud.

„Seal pole mingit sõjaväge, ei midagi strateegilist, no kuidas saab kirikut sihtmärgiks võtta? See katedraal on armeenlastele ülitähtis,“ rääkis AFP-le üks kohalik elanik. „Küll Jumal selle teo üle kohut mõistab.“ Armeenlased süüdistavad pühakoja hävitamises aseri sõjajõude.

Pingeline olukord valmistab peavalu ka mitmele suurriigile. Vene president Vladimir Putin nimetas toimuvat tragöödiaks (Venemaa seisab pigem Armeenia poolel). Vaatlejad Venemaalt, Prantusmaalt ja USAst on asunud pidama läbirääkimisi, et konflikti lahendada. Naabrite tüli käib närvidele ka Iraanile, kes hoiatas, et mitte mingil juhul ei talu nemad seda, kui mõni droon või rakett nende piirialadele ära eksib.

Foto: NKR InfoCenter/Scanpix

Mägi-Karabahhi konflikt on kestnud juba aastakümneid. Peamiselt armeenlastega asustatud ala kuulub ametlikult Aserbaidžaanile. Niisugusena tunnustab seda ka rahvusvaheline üldsus. Praeguse vägivallalaine algatamises süüdistavad üksteist vastastikku mõlemad sõdivad pooled.

Samal teemal

04.10.2020
Aserbaidžaani ja Armeenia vastasseis: raketituli Stepanakertis ja Ganjas
03.10.2020
Hõõguvad konfliktid, mis on kestnud aastaid või aastakümneid
02.10.2020
„See juhtunuks nagu alles eile.“ Mägi-Karabahh elab uue veresauna kartuses