Sisuturundus

EESTLASED ON KASSIRAHVAS: 50,1% inimestest hääletas, et armastab kiisusid rohkem kui kutsusid! 

kassvoikoer.ee, 9. oktoober 2020 09:39
Foto: Alina Birjuk
Lemmikloomatoidu kaubamärkide Whiskas ja Pedigree poolt algatatud sõbralikul hääletusvõistlusel „Kass või koer?” selgus, et oleme kassirahvas – selle poolt oli 50,1% Eesti elanikest. Kuu aega kestnud hääletuse eesmärk oli julgustada inimesi seisma loomade heaolu ja ohutuse eest – need on ka kogu maailmas tähistatava rahvusvahelise loomakaitsepäeva peamised eesmärgid.

Hääletusvõistlus „Kass või koer?” toimus spetsiaalses veebiplatvormis www.kassvoikoer.ee 31. augustist kuni 3. oktoobri südaööni. Lõpptulemus näitas, et 50,1% Eesti elanikest hääletas, et oleme kassirahvas ning 49,9%, et oleme koerarahvas.

Varjupaikade MTÜ, kuhu kuuluvad Tallinna, Valga, Viljandi, Võru, Pärnu ja Läänemaa varjupaigad, üldjuhi Triinu Priksi sõnul kulus neil näiteks septembris Varjupaikade MTÜ kuues varjupaigas kokku 91 kilo loomatoitu päevas. Seega on annetus suureks abiks. 

Foto: Alina Birjuk

„Lemmikloomade elukvaliteedi parandamiseks peaks ennekõike juurduma arusaam, et nende elu sõltub täielikult meist, inimestest, ja meie vastutame nende eest. Enne looma võtmist tuleb sügavalt kaaluda, kas ta ikka sobib meie eluoluga, kas meil on temaga tegelemiseks piisavalt aega ning ka rahalisi vahendeid, tagamaks sobilik toit ja veterinaarabi. Kindlasti peaks loom olema kiibistatud ja omaniku andmed registrisse kantud – see tagab, et eksinud lemmiku saab koju tagasi aidata,“ lausus Priks. 

Hääletusvõistluse „Kass või koer?” tulemuste teatavaks tegemiseks kogunesid pühapäeval loomade varjupaika „Varjupaikade MTÜ” laulja Helen Adamson ja näitleja Lauri Pedaja, kes tutvusid lähemalt Tallinna varjupaiga ja sealsete elanikega.

Helen Adamsoni sõnul oli tal suur hea meel just selle üle, et sai olla kasside tiimijuht. „Jagan väga aktiivselt oma sotsiaalmeedias pilte ja videoid oma kassist Käpikust. See oli hea võimalus kassisõpradele meelde tuletada, kui palju on loomi, kes vajavad abi ja märkamist. See oli minu peamine eesmärk, miks kampaanias osalesin. Olin küll rohkem kasside tiimi poolt, kuid võistlus oli väga tasavägine ja hea oli näha, et eestlased armastavad loomi võrdselt,“ lausus laulja. 

Foto: Alina Birjuk

Näitleja Lauri Pedaja jaoks oli üllatav, et eestlased ongi kassi- ja koerainimesed võrdselt. „Olin üpriski enesekindel, et koer on ikka inimese parim sõber ja et nad peaksid võitma, aga no nii võrdne on inimeste eelistus ikka koerte ja kasside osas,“ sõnas Lauri, kes oli koerte tiimijuht. Ta lisas, et tegelikult on väga tore, et eestlased on üldiselt loomainimesed.

Foto: Alina Birjuk

Eelseisvatel nädalatel jõuab 7 tonni Whiskas ja Pedigree lemmikloomatoitu Eesti loomade varjupaikadele: Varjupaikade MTÜ (Tallinna, Valga, Viljandi, Võru, Pärnu ja Läänemaa), Tartu Koduta Loomade Varjupaik ja Eesti Koerte Pääste Selts.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee