Maailm

Täiendatud kl 15.23

Teine USA presidendidebatt toimub virtuaalselt. Trump: ma ei hakka selle peale oma aega raiskama 

Toimetas Aare Kartau, 8. oktoober 2020, 15:03
Trump ja Biden järgmisel teledebatil silmast silma ei kohtugi.Foto: Zuma Press/Scanpix
USA presidendidebattide komisjon otsustas, et teine väitlusvoor vabariiklase Donald Trumpi ja demokraat Joe Bideni vahel toimub järgmisel neljapäeval virtuaalselt. Trump põrutas, et tema sellisest asjast osa ei võta.

„Teine presidendidebatt toimub koosoleku vormis, millest võtavad kandidaadid osa erinevates paikades asudes,“ teatas komisjon USA aja järgi neljapäeva hommikul. Debati moderaatoriks on televõrgu C-SPAN toimetaja Steve Scully ja see leiab aset 15. oktoobril. Otsus teine debatt interneti vahendusel pidada tehti tõenäoliselt koroonaviirusega nakatunud Donald Trumpi situatsiooni silmas pidades.

Samal teemal

Trump teatas Fox Newsile, et tema virtuaalsest debatist osa ei võta. „Komisjon muutis debati vormi ja see pole meile lihtsalt aktsepteeritav,“ sõnas USA riigipea ja lisas, et alistas Bideni esimeses debatis suurema vaevata. „Ma ei hakka oma aega virtuaalse debati peale raiskama,“ põrutas seda uut vormi naeruväärseks nimetanud Trump. Tema arvates üritatakse seeläbi Bidenit kaitsta.

Eelnevalt teatas Joe Biden, et teist debatti ei peaks toimuma, kui tema vastaskandidaat on veel haige. „Ma arvan, et me peame järgima rangeid juhiseid. Liiga palju inimesi on nakatunud, mis on väga tõsine probleem,“ sõnas Biden teisipäeval. Demokraat siiski tõdes, et ootab taas Trumpiga väitlemist, ent lõpliku otsuse selle ohutuse kohta peavad tegema meditsiinieksperdid. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee