Maailm

Navalnõi nimetas endist Saksamaa liidukantslerit Putini jooksupoisiks 

Toimetas Aare Kartau, 7. oktoober 2020, 15:38
Gerhard Schröder (vasakul) ja Vladimir Putin 2005. aastal Kaliningradis.Foto: Reuters/Scanpix
Mürgitamisest toibuv Vene opositsioonitegelane Aleksei Navalnõi hurjutas kolmapäeval avaldatud intervjuus endist Saksamaa liidukantslerit Gerhard Schröderit. Putiniga heades suhetes olev endine Saksa valitsusjuht seadis eelnevalt Navalnõi mürgitamise kahtluse alla.

Vaatamata Saksa teadlaste avalikustatud tõenditele, väitis 76aastane Gerhard Schröder hiljuti, et Navalnõi mürgitamist Novitšoki rühma kuuluva toksiiniga ei toeta „kindlad faktid“, vahendab Deutsche Welle.

„Ta on siiani Euroopa võimsaima riigi endine kantsler. Nüüd on ta aga Putini jooksupoiss, kes kaitseb mõrtsukaid,“ sõnas Navalnõi ajalehele Bild antud intervjuus. Navalnõi arvates on Putin endise kantsleri kinni maksnud. „Kui ta üritab mürgitamisrünnakut eitada, on see väga-väga pettumustvalmistav,“ mainis Vene opositsioonipoliitik. Vene võimud eitavad siiani Navalnõi mürgitamist.

Schröder on president Putiniga teatavasti üsna heades suhetes. Ta on Vene riigipead nimetanud muuhulgas „vigadeta demokraadiks“. Sakslane on seotud ka Vene energiatööstusega – ta on Nord Stream ja Nord Stream 2 projektide nõukogude esimees. 

Samal teemal

1. oktoober 2020, 17:35
„Mina väidan, et selle teo taga oli Putin!“
23. september 2020, 15:35
Navalnõi kiri naisele: sinu armastus päästis mu elu!
23. september 2020, 10:54
EDUSAMMUD! Mürgistusest paranev Navalnõi lahkus Berliini haiglast
23. september 2020, 09:20
Putin telefonikõnes Macronile: võimalik, et Navalnõi mürgitas end ise ja seotud võis olla ka Läti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee