ÕL TV | Õhtuleht

 

 

ÕL VIDEO | Venezuelast Eestisse kolimisega muutus kõik: nüüd lihtsalt teeme ja elame! 

Gitta Riener | Video: Tatjana Iljina, 8. oktoober 2020, 11:39
Foto: Tatjana Iljina
"Eestis on võimalus nautida, kuidas iseendaga olla. Lihtsalt leida oma hobid, mõtteid arendada. Mulle väga meeldib näiteks kirjutada ja seda saan siin teha," räägib Venezuelast pärit Maria Lasprilla (35)

Naine jõudis elukaaslase Luisiga (37) Tallinna kümme aastat tagasi, kui mees tuli Eestisse praktikale. Siin nad ka abiellusid. 

Eesti pimeda talvega harjumine võttis naisel aega, ent praeguseks on nad õppinud igasuguseid trikke. "Mul on valgusravi lamp, mida kasutan iga päev oktoobrist veebruarini," mis naise sõnul parendab ka abielupaari tervist.

Marial aitab pimedate talvede vastu valgusravi lamp. Foto: Tatjana Iljina

Samal teemal

Maria ka tõdeb, et nii tema kui ta abikaasa jaoks osutus võõrasse kultuuri kolimine väga suureks õppeprotsess. Kui kodumaal oli tavaline bussipeatuses võõra inimesega juttu rääkida, siis uues riigis mitte. Ka eesti keelt õpitakse siiani. 

Naine õppis Venezuelas ülikoolis hispaania keele õpetajaks ja ärijuhtimist. Esimestel aastatel Eestis andiski Maria hispaania keele tunde, aga täna töötab Pipedrive'is tootejuhina.

"Olime inimesed, kes planeerivad aasta ette, aga nüüd on elu muutunud. Arvan, et ka pandeemia pärast, aga me ei tee enam nii suuri plaane. Tööl juba planeerin väga palju," kirjeldab Maria pere elukorraldust ja ellusuhtumise muutust. Kui nad tegid varem plaanid igaks nädalavahetuseks ning mõtlesid läbi, mitu raamatut aasta jooksul loetakse, siis praegu on kõik teisiti. "Nüüd me lihtsalt teeme ja elame. Iga päev nii nagu tuleb." 

Ühe hobina kasvatab Maria vabal ajal taimi. Ühel riiulil idaneb 17 erinevat taime, mis ta sai sõbralt kingitusena. Elutoa nurgas kasvavad ka tomatid. "Tahtsin tegelikult küüslauku, aga tomatiseemned olid palju agressiivsemad," muljetab Maria. 

Maria kasvatab taimi ja teeb nendest videosid Instagrammis. Foto: Tatjana Iljina

Naisele meeldib hirmsasti ka kohv ning ta on käinud isegi kohvi valmistamise koolitusel. "Õppisin seda jooma koos emaga. Ta jõi iga hommik esimese asjana kohvi," meenutab Lõuna-Ameerikast pärit naine. 

Maria üheks hobiks on kohvi tegemine. "Mulle meeldib väga, kui joon kohvi läbipaistvas klaasis."Foto: Tatjana Iljina

Maria abikaasa Luis õppis seitsme kuuga klaverit mängima ja abielupaari elutoa seinu ehivad mehe tehtud fotod. "See on tema jaoks nagu meditatsioon. Kuna ta teeb nii palju pilte, mõtlesime koju teha väikese galerii," räägib naine.

Maria abikaasa Luis õpib iseseivalt klaverimängu.Foto: Tatjana Iljina

Kas Maria soovitaks ka teistel noortel elukohta vahetada?

"Muidugi praegu on väga raske reisida, aga kui selleks tekib võimalus, soovitan väga, sest see annab meile uued perspektiivid. Reisimine teeb meid alandlikumaks ja see aitab ka rahul olla maailmaga sellisena nagu ta on," arvab Maria.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee