Maailm

VALGE MAJA KOLLE? Viirus levib Trumpi lähikondlaste ja väejuhtide seas 

Toimetas Aare Kartau, 7. oktoober 2020 09:12
Trumpil endal enam väidetavalt koroonaviiruse sümptomeid pole. Foto: Reuters/Scanpix
Valges Majas tuvastatakse üha enam koroonaviiruse juhtumeid. Viimasteks nakatunuks on Trumpile kõnesid kirjutav nõunik. Paljud kõrgemad sõjaväejuhid on pärast ühe admirali nakatumist karantiinis, kirjutab BBC.

Viimase viie päeva jooksul eneseisolatsioonis viibinud Mark Miller kinnitas teisipäeval, et on nakatunud koroonaviirusega. Ta mainis, et testis end iga päev, ent alles teisipäeval teatati talle positiivsest tulemusest. Presidendile kõnesid kirjutava Milleri 97aastane vanaema suri juulis väidetavalt Covid-19 tüsistuste tõttu. 

Samal teemal

Koroona on jõudnud ka kõrgemate sõjaväejuhtideni. Pärast rannavalve admirali Charles Ray positiivset testitulemust on karantiinis ka USA kõrge kindral Mark Milley ja mitmed teised väejuhid. Pentagoni teatel pole eelmisel nädalal Rayga kohtunud kõrgetel väejuhtidel veel sümptomeid esinenud. Pole täpselt teada, kuidas Ray nakatus, ent ta viibis kümne päeva eest Valges Majas toimunud üritusel. CBS Newsi teatel on peaaegu kõik USA presidenti militaarasjades nõustavad staabiülemate kogu liikmed karantiinis.

Nakatunute arv Valges Majas on üha kerkimas. Pärast Trumpi nakatumist on kinnitatud, et paljudel kõrgematel vabariiklastel ja presidendi lähedastel on samuti viirus. Paljud Trumpi siseringi kuuluvad positiivse testi andnud inimesed osalesid 26. septembril Valge Maja roosiaias toimunud üritusel, mida uuritakse võimaliku koldena.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee