Eesti uudised

Kalev Spa küsib 12 miljonit eurot kriisiabi 

Toimetas Viljar Voog, 6. oktoober 2020, 13:52
Kalev Spa renoveerimine kestis 2017 suvest 2019 kevadeni.Foto: Robin Roots
Kalev Spa palub vee peal püsimiseks riigi abi – Kredexi kaudu taotletakse 12 miljonit eurot laenu, et refinantseerida mullu lõpetatud renoveerimisest üles jäänud võlgu.

„Kalev Spa / Kalevi Veekeskus OÜ taotleb Teie toetust ja heakskiitu 12 miljonile eurole Kredexi meetmetest, et refinantseerida Kalev SPA rekonstrueerimiseks võetud laen,“ palub veekeskuse juhatuse liige Piret Betlem kultuuriminister Tõnis Lukasele suunatud kirjas.

Koroonakriisis pidi Kalevi ujula kaheks kuuks uksed sulgema ning praegugi kehtib seal 50protsendilise täituvuse piir. Betlemi sõnul võib nii sattuda sundseisu: „Kuna Eesti suurima veehulgaga basseini opereerimine on seotud suurte kulutustega, mida märkimisväärselt vähendada pole võimalik, siis olukorras, kus lõppkasumi marginaal intressikulude tõusu tõttu on oluliselt vähenenud ja väheneb veelgi, on ettevõtte sunnitud üle vaatama oma tulupoole ning vajadusel tõstma hindu või äärmisel vajadusel sulgema Põhja-Eesti ainukese 50meetrise basseiniga ujula.“

Lisaks sportlastele ja harrastajatele kasutavad Kalevi basseini harjutamiseks Kaitseväe erinevad üksused, Päästeamet ja sukeldujad, selgitab Betlem.

„Ettevõtte nõukogu leiab, et Kalev Spa Veekeskus on riikliku tähtsusega objekt, kuna Kalevi 50m ujula on eestlaste ujumisharrastuse lahutamatuks osaks olnud juba 55 aastat ja seda kogu Põhja-Eestis,“ lisab veekeskuse juhatuse liige. „Mitmed põlvkonnad on siin oma esimest ujumisõpetust saanud ja siin on treeninud paljud Eestile kuulsust toonud ujumissportlased.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee