Liina Velsker Foto Naistelehe 2021 kalendri jaoks.Foto: Erki Pärnaku
Sirje Presnal 13. november 2020 19:55
Moodsal ajal pole kombeks rääkida reaalsetest deemonitest – nende olemasolu lihtsalt ei usuta. Kui keegi meist «ära keerab», poogitakse talle külge mingi psühhiaatriline diagnoos või häire. Nõid Liina Velsker aga kinnitab, et deemonid on päriselt olemas ja teevad inimestega hirmsaid asju.

Oma kogemusest kurjast vaimust vaevatud kallimaga räägib Liis (35). «Ühel hommikul köögis kohvi tehes hakkas magamistoast kostma kummalisi matse. Läksin vaatama. Mu peigmees kargas voodis ringi nagu pöörane. Viskas vahepeal pikali, siis hüppas nagu vedrust püsti, tegi õhus salto ja prantsatas jälle voodile,» räägib ta. «Siis ajas end istukile ja vaatas mulle otsa … Ta silmad olid täiesti mustad, isegi silmavalged ei paistnud.» Liis judistab tollele kogemusele tagasi mõeldes veel praegugi õudusest õlgu.
«Ma küsisin, mis lahti on. Ta vastas midagi, aga hääl oli hoopis teistsugune kui tavaliselt – madal ja kuidagi õõnes. Ja naeris samasuguse jubedust tekitava kähinaga, nagu kurjast vaimust vaevatud filmides.»
Kokku kestis see hoog tund aega – ohver tegi kummalisi liigutusi ja poksis nähtamatu vaenlasega. Liisi kass laamendas samal ajal nagu pöörane – ilmselgelt sai ta aru, et selles korteris pole kõik kaugeltki korras.
«Ma ei osanud lõpuks teha muud, kui lubasin kiirabi kutsuda. Niipea, kui ta sai aru, et kiirabi on kutsutud, läks hoog üle. Oli hetkega normaalne tagasi,» meenutab naine. Kui Liis hiljem poiss-sõbrale jubedast vaatepildist rääkis, ei mäletanud too midagi. «Aga muidugi sai peigmees aru, et midagi on juhtunud, sest ta oli end igale poole vastu peksnud ja üle kere valutavaid kohti täis.»

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon