Müstika

MÜSTIKA | Imeline tervenemine päästis Natali sisemistest deemonitest 

Verni Leivak, 10. oktoober 2020, 19:55
Natali Smirnova Natali SmirnovaFoto: Stanislav Moshkov

«Mine akna juurde. Ja võta laps kaasa,» meenutab tallinlanna Natali Smirnova, kuidas vanatühi talle kõrva sosistas. Tänu hüpnoosiseanssidele seljatas naine hingelise kriisi ja avas elus täiesti uue lehekülje.

Narvas sündinud Natali (49) leiab, et elas aastakümneid valesti. «Olen alati olnud eneseotsingutel. Noorena ei suutnud ma endale õiget eriala valida, ei suutnud aru saada, mis on see, mida elus kõige rohkem teha tahaksin,» tunnistab ta.Emale rääkis alati, et tahaks töötada lastega, aga see plaan laideti kodus maha. Siis arvas Natali keeleande tõttu, et võiks õppida Moskvas inglise keelt, kuid lõi ise põnnama. Sõbrannast sai Venemaal tuntud filminäitleja, Natali pelgas aga teatrikooli astuda. Samas meeldis talle õmmelda, ja miks mitte seda süviti õppida? Ometi pidas naine Peterburi rakenduskõrgkoolis vastu lühikest aega – Eesti mentaliteediga polnud tema kinnitusel suurlinnas midagi peale hakata, ehkki kaugetest Venemaa küladest tulnud piigad sattusid kõigest vasikavaimustusse.Elumuutusi oli Natali alati väga peljanud. Või siis olulisi valikuid teha, kartes eksida. Juba 19aastasena abiellunud ja esimese poja ilmale toonud, ei õppinud ta ülikoolis sugugi unistuste erialal. Emotsionaalne loomus ja pigem kunstiinimese karakter viisid viimaks ehitusinseneri ametini.

Rutiin tappis abieluAbielus oli Natali peaaegu kaheksateist aastat ja paar lahutas seitsme aasta eest. Elul polnud pealtnäha midagi viga: «Elasime nagu kõik teisedki.»Ometi hakkas argirutiin midagi olulist tapma. Töö iseloom nõudis vahel isegi puhkepäeviti ametis olemist ja perel õnnestus üha harvem koos olla. Lõpuks saabus mõistmine, et abikaasaga on võõraks jäädud. Nii otsustaski Natali, et küll elab peaaegu täisealiseks sirgunud poeg vanemate lahkumineku üle ja mõistab, et armastuseta kooselul pole mõtet.Kui paljud Natali lahutatud sõbrannad vadistasid rõõmsalt, milline vabanemine seoses abielukütketest vabanemisega saabub, siis tema ise eufooriasse ei sattunud. Jääda lõplikult võõraks inimesega, keda pidasid kord kõige kallimaks … Sellega oli raske leppida.«See tegi väga haiget. Oleksin justkui kuristikku kukkunud.» Tõsi, veel enne lahutust üritas paar abielu päästa lootuses, et ehk aitab teise poja sünd suhteid lappida, kuid asjatult. Nagu ütleb Natali: «Lõhki läinud tassi enam kasutada ei saa.»Aastatega kogunes liiga palju kõike, mida teineteisele andestada ei suudetud. Pealegi tunnetasid vanematevahelisi ebakõlasid selgelt ka lapsed. Väike Aljoša sulgus eriti endasse ja ema tõdes üllatusega, et isegi poja areng hakkas pidurduma.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee