Maailm

Tallink valmistub Soomes koondamiseks 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 6. oktoober 2020 07:47
Tallink reisilaevFoto: Erki Parnaku
Tallink alustab kroonapandeemia tõttu koostööläbirääkimisi, mis ähvardavad 120 töökohta. 

Koostööläbirääkimised puudutavad ettevõtte maapealseid töötajaid, vahendab Tallink Silja teadet Helsingin Sanomat. Muudatuse põhjuseks on koroonapandeemia, mis on tekitanud igal pool mitmeid piiranguid. „Pidevalt muutuvad reisipiirangud, erinevad valitsuse turustusvõimalused ja erinevad lähenemised piirangutele meie koduturul on laevareisimise praktiliselt peatanud ja oleme pidanud mitmed oma laevad sadamates peatama," tõdes Tallink Silja tegevjuht Margus Schults ja lisas, et praegu on vaja äri kiiresti olukorraga kohandada.

„Turism ei naase endisesse seisundisse veel pikka aega. Varem hindasime, et kulude korrigeerimisest koondamise kaudu piisaks, kuid pikemas perspektiivis ei piisa. Peame tegema struktuurimuudatusi ja oma ettevõtte ümber korraldama. Oleme praegu sügavas hädas ja peame võtma kõik võimalikud kohandamismeetmed kulude kärpimiseks ja ettevõtte tuleviku kindlustamiseks,” ütles Schults.

Tallink Silja Soome lipu all sõitvatest laevadest on Silja Serenade Turus kaldal ja ainult väike osa selle personalist töötab hoolduspositsioonidel. Baltic Princess töötab piiratud töötajate arvuga. Rootsi lipu all tegutsev Silja Symphony korraldab Rootsi töötajatega Stockholmist kruiise.

Praktiliselt kogu Tallink Silja maapealne personal on täielikult või osaliselt koondatud ja isegi kui suvel tekkis hetkeline vajadus rohkemate töötajate järele, siis sügisel on töötajate arv tööl jälle õhukeseks tõmmatud.

Tallinki koostööläbirääkimised algavad esmaspäeval, 12. oktoobril ja kestavad hinnanguliselt kuus nädalat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee