Õendus-hooldushaigla. Kui inimene pole ravi lõpetamise kohta tahteavaldust esitanud ega ole konditsioonis, kus seda teha saaks, säilitatakse elu iga hinna eest. Isegi, kui see tähendab inimese piinade pikendamist. Foto: Stanislav Moshkov
Kadri Kuulpak 5. oktoober 2020 22:24
Eesti Arstide liit ja sotsiaalministeerium on patsiendi tahteavalduse teemadel arutlenud juba 20 aastat. Sellest hoolimata ütles ministeerium alles juulis Õhtulehele, et patsienditestamendi regulatsiooni loomiseks on vara – teema vajab ühiskondlikku arutelu.

Eri eetikakomiteede ja patsientide huvikaitse organisatsioonide initsiatiivil koguneb sotsiaalministeeriumis oktoobris tööruhm, kus hakatakse arutama, millised on tahte avaldamiseks parimad viisid. „Üks võimalus oma soovidest teada andmiseks on tahteavaldused tervisesüsteemis,” ütles sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik Ingrid Ots-Vaik.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Eesti Päevalehes 29. november 2021 22:04
sel teemal täna kaks lugu - abistava enesetapu ja selle seadustamise vajalikkusest. Jäi silma, et eetikproffessor Sutrop pidi töörühmas tegev olema - tema äärmiselt jäine seisukoht hiljutisel kuumal teemal (kas ravida vaktsineerimata inimesi või mitte?) ei jäta lootust, et ta selles küsimuses inimlikkuse poolele jääks. Paaris saates, kus ta sõna võttis, tekkis mul kananahk ihule kui kuulasin tema seisukohti. Jääkuninganna!
evi 29. november 2021 15:52
On olemas on eetikakomisjon kellele anti ülesanne välja töötada ``Patsiendi elulõpu tahteavaldusega`` Väga kahju et see toimetamine viibib ega eriti usinasti sellega ei tegelda, ka ministeerium ei avalda survet, et alles 2023.a. lõpus ei ole sugugi kindel. On ju vähi vormid mida onkoloogid teavad kuidas haigus lõpeb. Mitteelustamise kohta käevõru ju antakse, siit veel edasi täiendada elushoidmise toimingutega, või võtta teistest riikidest vorm üle ja teha valmis dokument, millega saab minna notari juurde ja siis pere- või raviarst laeb digilukku. ( Nii tehakse naaberriigis)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS