Patsienditestamendist on jutt, mis EUTANAASIAST siin mõned kirjutavad? 29. november 2021 20:11
Lihtsalt inimesel peaks olema võimalus oma tahe kusagil kirja pannna, näiteks, et ei elustataks lootusetu seisundi puhul. Siia kuulub ka see, et koomas olles lülitatakse aparaat välja. Jääks ära see, et lähestel inimestel tuleks see otsus langetada.
Soomes näiteks saab oma tahte kirja panna digiloos (Omakanta).
... aparaat välja lülitatakse, siis patsiendi surm saabub ju abistava tegevuse läbi. Jah, patsienditestament aitaks otsust vastu võtta, kuid pole räägitud, kes peaks tegema selle off-nupu vajutuse? See hetk võib jääda varjuna saatma kogu eluks.
Kui riik ei võta vastu seadust, et eutanaasia oleks arstide konsiiliumi loal lubatud, siis võiks riik vähemalt nii palju toetada tervishoidu, et saaks korraldada haigekassa rahastamisel korralik hospiits, kus suremas olevad inimesed saaksid väärikalt ja inimlikel tingimustel elust lahkuda. Siiani on seda tehtud ainult vabatahtlike annetuste ja kirikute vahendite arvel, ma ei tea, kas see praegu enam üldse toimibki, Aastaid tagasi külastasin sellist hospiitsihaiglat Hiiul, kus viibis üks mu sugulane. Ainult mitte anda selline asutus eraomandiks kellelegi!
Tõesti, väga häirib see kaudse survena pidev inimese eutanaasiale aitamine! Raske haiguse diagnoosi teada saades kohe alla andmine on ikka väga karm! Ei soovi sellist testamenti ühelegi oma lähedasele! Iga elu on tähtis ja selle eest tuleb võidelda!
Mina kardan küll aga mitte selles mõttes. Covid19 puhul enamik tuleb ju välja. Isegi 2 kuud hiljem ja vanuses 93. 33aastasena ei teki mingit küsimustki kas peaks päästma. Jah seda enam,et patsient on kunstkoomas ehk ei tunne. Merikese lugu teine asi natuke. Kooma viimine on hea asi leiutatud. Ma ei tahaks et lihtsalt alistutaks. Maski kannan ära hoidmiseks aga kui ei õnnestu.
Kooma on haige seisund kus pole reeglina tagasiteed. See et inimesi Eestis pannakse sihilikut koomase meenutab öudusfilmi elundidoonoritest.
"Kooma on eluohtlik teadvuse kahjustuse seisund, mida põhjustab spetsiifiliste aju struktuuride kahjustamine ja mida iseloomustab patsiendi kokkupuude välismaailmaga."
https://www.imdb.com/title/tt0077355/
Kas meditsiin kasutab ikka öigeid sönu siin? Narkoos on teadus oma ette, ja see pole "uni", kus inimese aju puhkab. Seega hoida inimest narkoosis päevi peaks olema sama ohtlik kui hoida inimest magamata päevade kaupa. Ma pole arst, kuid kölab valesti
KOMMENTAARID (7)