Eesti uudised

ÕL VIDEO | Baltimaade esimene India kokk Tallinnas: Eestis oli nii külm ja arvasin, et ma ei jää siia 

Gitta Riener | Video: Hannes Dreimanis, 6. oktoober 2020, 14:59
Foto: Hannes Dreimanis
"Ma tulin siia 92. aasta detsembris. Oli 27 kraadi külma. Nägin esimest korda elus lund. Mõtlesin, et Eestis on nii külm, et ma ei jää siia. Proovin paar kuud ja võib-olla lähen tagasi," räägib restoran Chakra peakokk ja selle asutaja Venkateshwarlu Indla.

Venkat on pärit Lõuna-Indiast. "Kui Mumbai linnas töötasin, siis tuligi mõte välismaale tööle minna. Mumbais on nii palju inimesi, aga kui tulin Eestisse, Tallinna tööle, siis on kõik nii rahulik," kirjeldab Venkat.

Samal teemal

Venkat räägib tänaseks ka eesti keelt. "Inimesed ütlevad, et eestlased on nii keerulised, aga minu jaoks mitte. Eesti keel ei ole minu jaoks ka raske. Ja eestlased on väga sõbralikud. Kui keegi ei oska eesti keelt, siis nende jaoks ongi natuke raske. Minu jaoks ei ole siin midagi rasket või keerulist."

Mehe kireks on pea terve elu olnud söögi valmistamine. Niimoodi oligi tema esimene tööpost Eestis kokk Maharaja restoranis Raekoja platsil. "Terves Baltimaades olin ma esimene Aasiast pärit kokk. Väga palju ei teatud, mis India ja üldse Aasia toidud on. Eestlastel oli huvi ka," räägib mees, nimetades kokana töötamist ja restorani pidamist nii tööks kui hobiks. "Ühesõnaga, ma ei oska midagi muud teha. Sellepärast mulle see amet ka meeldib."

Venkat sõitis vahepeal perekondlikel põhjustel kolmeks aastaks tagasi Indiasse ja jõudis avada restorani ka Saksamaal. Eesti oli aga armsaks saanud ning pärast Euroopa Liiduga liikumist oli siin ka nii palju muutunud, et ta tuligi 2007. aastal tagasi. "Aasta töötasin teiste restoranide jaoks, siis tegin Chakra," räägib ta. Praegu abistab Venkati ka tema poeg, kes töötab restoranis direktorina.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee