Krimi

Kohus pikendas Lihula tapja vahi all pidamise tähtaega 

Kristjan Väli, 5. oktoober 2020 14:22
Foto: Õhtuleht
Lihula tulistaja Mikk Tarraste vahistamise tähtaega on pikendatud kahe kuu võrra detsembri alguseni. Kui kaugele on aga suvel aset leidnud tulistamise uurimine jõudnud?

Alkoholi ja ravimite mõju all viibinud Mikk Tarraste tappis juunis kaks ja vigastas kolme inimest. Talle esitati kahtlustus mõrvas ja tapmiskatses.

Vanemprokurör Gardi Anderson ütleb, et menetlus ja tõendite kogumine jätkub, kuid uurimine on lõpusirgel ja peaks plaanide järgi jõudma süüdistuse esitamiseni veel sel aastal.

„Esialgseid kahtlustusi on uurimise kestel täpsustatud, lõplik süüdistus sõnastatakse süüdistusaktis,“ jääb prokurör napisõnaliseks.

Samal teemal

Juunis kirjutas Õhtuleht, et Tarraste on medõe haridusega, aastaid Tallinnas kiirabiõena töötanud ja praegu tulevastele medõdedele erialast õpet jagav mees. 2015. aastast kuulub talle õendusteenust pakkuv erameditsiinifirma Citomed. Ta on ka selle juhataja.

Tarraste kuritöö motiivid on tänaseni ebaselged. Kui ta pärast vahistamist advokaadi vahendusel avalikkuselt vabandust palus, siis tegude põhjustest juttu ei olnud.

Lihula tulistamises sai surma kohalik apteeker ja haavata tema abikaasa ning nende autos viibinud kolme- ja viieaastased lapselased. Surma sai ka 40aastane motomees, kes oli just tulnud Saaremaalt, sattus algse plekimõlkimise intsidendi ajal Lihula tanklasse ning asus Tarrastet jälitama.

Tarraste on ka varem olnud seadusega pahuksis. 2008. aastal jõi ta ennast purju ja paugutas elumajade vahel tulirelvast. Toona keegi viga ei saanud.

Samal teemal

05.07.2020
Lihula tulistamise ohvreid abistanud kiirreageerija sai teenetemärgi   
16.06.2020
MIDA NÄITAB KÄEKIRI? Ekspert heidab valgust Lihula tulistaja Mikk Tarraste iseloomule
10.06.2020
FOTO | Lihula tulistaja avaldus: see, mis juhtus, on andeksandmatu
10.06.2020
Õigusteadlane: seaduste järgi olnuks äärmiselt raske keelduda Mikk Tarrastele relvaluba andmast