Maailm

Aserbaidžaani ja Armeenia vastasseis: raketituli Stepanakertis ja Ganjas 

Toimetas Carolin Liis Tamm, 4. oktoober 2020 13:15
Stepanakerti piirkond 3. oktoobril. Foto: Reuters/Scanpix
Aserbaidžaan ründas pühapäeval Mägi-Karabahhi piirkonna halduskeskust Stepanakerti, vahendab Reuters. Aserbaidžaan ütles, et Armeenia väed avasid raketitule omakorda Ganja pihta, mis on suuruselt riigi teine linn.

Armeenia eitas tulistamist Aserbaidžaani suunas, kuid Aserbaidžaanis asuva Mägi-Karabahhi juhi sõnul hävitati Ganjas sõjaväe lennubaas. "Aserbaidžaani suurtes linnades asuvad alalised sõjaväeosad on nüüdsest saanud kaitsearmee sihtmärkideks," ütles Karabahhi juht Arayik Harutyunyan.

Kohalike ajakirjanike sõnul on Ganjas olev lennujaam rünnaku alla. Aserbaidžaani kaitseministeerium annab kodulehel teada, et 335 000 elanikuga Ganja on raketi- ja mürsutule all.

Nädal tagasi puhkenud võitlus Aserbaidžaani ja Armeenia vahel on viimase kahe päeva jooksul intensiivistunud. Sõjategevus on jõudnud kaugemale esialgsest sõjategevuse piirkonnast. 27. septembril puhkenud sõjategevuses on surma saanud üle 240 inimese, nende seas ka üle 30 tsiviilelaniku.

Riikide vahel on aastakümneid kestnud konflikt, mis keerles 1990. aastate sõjas aserbaidžaanide ja armeenlaste vahel Mägi-Karabahhi piirkonna ümber.

Samal teemal

28.09.2020
MÄGI-KARABAHHIS MÜRISTAB: vaenupooli toetavatel suurriikidel on oma huvid
27.09.2020
Armeenia ja Aserbaidžaani vastasseis: lahvatasid lahingud Mägi-Karabahhi pärast
27.09.2020
LÄKS SÕJAKS: Armeenia kuulutas välja üldmobilisatsiooni, alla tulistati Aserbaidžaani helikopter