Maailm

Trumpi ihuarst: presidendil pole enam koroonaviiruse sümptomeid (4)

Ohtuleht.ee, 6. oktoober 2020 20:22
Donald TrumpFoto: © Ken Cedeno/POOL/CNP via ZUMA Wire/Scanpix
Eesti aja järgi esmaspäeva õhtul säutsus koroonasse haigestunud Donald Trump, et lahkub haiglast ja naaseb Valgesse Majja. Teisipäeval teatas juba Trumpi ihuarst, et Trumpil ei ole enam koroonaviiruse sümptomeid. 

President Trumpi arst Sean Conley teatas, et Trumpil ei ole enam koroonaviiruse sümptomeid ja ta puhkas end kodus korralikult välja, pärast seda kui ta Washingtoni lähedal asuvast Walter Reedi sõjaväehaiglast välja lasti.

"Lahkun suurepärasest Walter Reedi haiglast täna kell 18.30 (Eesti aja järgi 01.30 - toim.). Tunnen väga hästi! Ärge kartke koroonat! Ärge laske sel oma elu dikteerida. Trumpi administratsioonis oleme arendanud suurepäraseid ravimeid ja teadmisi. Enesetunne on parem kui 20 aastat tagasi," säutsus USA president esmaspäeval.

Valges Majas hoolitseb 74aastase presidendi eest ööpäevaringselt meedikute meeskond.

Trumpi ravitakse deksametasooniga ehk steroidiga, mida antakse raske või kriitilise Covid-19ga patsientidele, et aidata nende kopsufunktsiooni.

Trump teatas ööl vastu reedet, et asus koos esileedi Melaniaga kolmapäeva õhtul Valgesse Majja karantiini, sest neil avaldusid koroonaviiruse sümptomid. Test tuvastas mõlemal viirusesse nakatumise, vahendab BBC. Laupäeval viidi president Washingtoni lähedal asuvasse sõjaväehaiglasse.

"Kui ma siia tulin, siis ei tundnud ma end väga hästi. Nüüd on juba palju parem," ütles Trump. "Me näeme kõvasti vaeva, et ma saaksin tagasi tulla. Ma arvan, et olen varsti tagasi ja ma ootan juba võimalust alanud kampaania lõpule viia."

Arsti sõnul on kõik positiivses suunas kulgemas. Trump on tema sõnul juba ööpäev ilma palavikuta ning isegi köha ja nohu on ära kadumas, vahendab CNN.

Trump ei ole pärast positiivse koroonaproovi andmist töötamist lõpetanud. Ka laupäeva hommikul tegi Trump haiglas allikate sõnul tööd. Twitteris levib aga spekulatsioon, kus on näha, et Valge Maja tegi Trumpist pildid vaid kümneminutilise vahega 17.25 ja 17.35, mida on näha kaamera andmetest. Inimestele püütakse jätta muljet justkui president tegi tööd terve õhtu.

Valgesse Majja naasnud president jahmatas rahvast sellega, et võttis fotograafide ees näolt maski. Kuigi tema enesetunne paranes, ei ole ta siiski terve ning samuti on ta endiselt nakkusohtlik. President pööras pärast poseerimist ringi ja jalutas, endiselt maskita, hoonesse tagasi.

Koroonaviirus levib Valges Majas jätkuvalt, viimati teatas haigestumisest valitsuse kõneisik Kayleigh McEnany. Ka kaks tema alluvat sai positiivse testitulemuse.

Samal teemal

04.10.2020
Asjatundjad: miks president Trumpi kasutatakse katsejänesena?
03.10.2020
Maailmaliidrid soovivad Trumpile koroonaviirusest kiiret paranemist: pole kahtlustki, et ta taastub tugevalt!
02.10.2020
Joe Bideni koroonatest osutus negatiivseks
02.10.2020
Marina Kaljurand: Biden libastus, kui Trumpi klouniks sõimas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee