Maailm

KOKKU AHELDATUD: saudid hoiavad Etioopia töömehi ebainimlikes tingimustes (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. oktoober 2020 17:14
Illustreeriv foto: Etioopia migrandid kahlavad paadilt maha lootuses ühel hetkel jõukasse Saudi Araabiasse jõuda.Foto: AP/Scanpix
Inimõigusorganisatsioon Amnesty International väidab, et Etioopia põgenike kinnipidamistingimused Saudi Araabia pagulaslaagris on allapoole igasugust arvestust: elanikke aheldatakse paarikaupa üksteise külge, puuduvad võimalused tualetis käia – selleks tuleb kasutada põrandat – piinavates tingimustes on väidetavalt surnud juba kolm etiooplast.

Kõigepealt jõudsid etiooplased Põhja-Jeemenisse erinevaid töid tegema, kust aga kodusõda pidavad huthi mässulised nad välja lõid. Kusagil paar tuhat etiooplased passib endiselt Jeemeni piirialadel ilma toidu, joogi ja ravimiteta.

Iseenesest pole etiooplased Saudi Araabiale tundmatud – rikas riik kasutab Etioopia töölisi samuti tohutul määral, suurt osa neist aga illegaalselt. AFP kirjutab, et kuni koroonapandeemiani, mil Etioopia saudidelt mõistvat suhtumist palus, saatis kuningriik iga kuu välja 10 000 illegaalselt tööl käinud etiooplast.

Amnesty International intervjueeris etiooplastest kinnipeetavaid nii vanglates kui ka põgenikelaagris. Kahes asutuses oli olukord eriti kehv ning asukate tunnistuste kohaselt on kolm inimest ka elu kaotanud. Mõnikord topivad valvurid ühte kongi kuni 350 inimest, kus tualetti pole ja inimesed pannakse paarikaupa ketti. Organisatsiooni sõnul kinnitavad kirjeldatud jubedusi ka nende enda videod ning satelliidifotod. Väidetavalt soovitasid Etioopia diplomaadid kinnipeetavaid külastades neil meediale ja teistele huvilistele kinnipidamistingimustest mitte rääkida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee