Maailm

Donald ja Melania Trump nakatusid koroonaviirusega (3)

Johanna-Kadri Kuusk, Aare Kartau, Greete Kõrvits, 2. oktoober 2020 08:10
Donald ja Melania TrumpFoto: Reuters/Scanpix
Pärast seda, kui USA presidendi kommunikatsioonijuhil avastati koroonaviirus, tegid riigipea ja tema abikaasa Melania samuti koroonatesti, mis osutusid positiivseks.

„Mina ja Melania saime täna positiivse koroonatesti. Me jääme viivitamatult karantiini ja alustame paranemist. Me saame sellest koos läbi,“ teatas 74aastane president Trump Twitteris. Tema abikaasa Melania Trump mainis oma postituses, et mõlemad tunnevad end hästi, ent on eelolevad kohtumised tühistanud. „Palun veenduge, et püsite tervena ja me kõik saame koos sellest üle,“ säutsus Melania.

Samal teemal

Neljapäeva õhtul säutsus Trump, et tema kommunikatsioonijuhi Hope Hicksi koroonatest oli positiivne ning tema ja ta kaasa istuvad testitulemusi oodates karantiinis.

Pole teada, kuidas mõjutab presidendi nakatumine ja karantiin 15. oktoobriks planeeritud presidendikandidaatide debatti. Telefonikõnes Fox News saatejuhi Sean Hannityga ütles president, et tema ja proua Trump on Hicksiga väga tihedalt suhelnud. „Eks me siis näe, mis edasi saab,“ ütles Donald Trump ja lisas, et Hicks kandis küll sageli maske, kuid nakatus sellest hoolimata.

Valge Maja peaarst Sean Conley tegi avalduse presidendipaari positiivsete testitulemuste kohta ja lisas samuti, et mõlemad tunnevad end hästi. „Presidendil ja presidendiproual on mõlemal kõik hästi ja nad kavatsevad tervenemiseni püsida oma kodus Valges Majas,“ toonitas Conley. Arsti sõnul hoiavad nii tema kui ka Valge Maja meditsiinimeeskond Trumpide tervislikul seisundil hoolikalt silma peal. „Võite kindlad olla , et president jätkab taastumisperioodil oma ülesannete täitmist ilma probleemideta,“ ütles Conley, kes lubas avalikkust kõigi uute arengutega kursis hoida.

Kuigi 74aastane Trump kuulub riskirühma, on ta sageli maski kandmise osas tõrjuv olnud. Paljudel piltidel on näha, et president ei hooli ametlikel üritustel sotsiaalse distantsi hoidmisest ja isikukaitsevahendite kasutamisest. Nii ka viimasel presidendikandidaatide debatil Bideniga, kus viimase meeskonnas oli kõigil mask ees, aga Trumpi omas mitte kellelgi.

Koroonatesti lasi teha ka asepresident Mike Pence, kelle testi tulemus osutus negatiivseks.