Eesti uudised

Arvamusartikli algses versioonis oli lõik, mis sisaldas valeinfot ravimite hulgilao lubatud juurdehindluse kohta. Õhtulehe toimetus eemaldas väärtinfot levitava lõigu täna,  kell 13.20 pärast autorilt tulnud palvet. 

APTEEGIREFORMI TULIHINGELINE TOETAJA: reformi õnnestumine nõuab riigiametite jõulisemat tegevust hulgimüüjate ohjamisel (3)

Karin Alamaa-Aas, proviisorite koja esinaine, 2. oktoober 2020 10:30
Karin Alamaa-AasFoto: Raul Mee / Scanpix
Eesti proviisorite koda ja selle esinaine Karin Alamaa on olnud apteegireformi üks agaramaid eestkõnelejaid. Oma arvamusloos kirjeldab ta, kuidas apteegireformiga võttis Eesti suuna patsiendikeskse apteegiteenuse poole, kus valdkonna tulevikku saavad ravimite hulgimüüjate asemel suunata apteekrid. Alamaa hinnangul pole reform siiski veel soovitud tulemusteni jõudnud ning riigil tuleb jälgida, et hulgimüüjad ei püüaks mööda kõveraid teid apteeke enda mõju all hoida.

1. aprillil jõudis koroonakriisi varjus lõpule viis aastat kestnud apteegireform. Kuigi ravimite hulgimüüjad ja rida poliitikuid ähvardasid apteekide mass-sulgemise ja vanainimeste südamerohuta jäämisega, siis läksime proviisorapteekide süsteemile üle ilma ühegi tõsise tõrketa. Ainus sulgemine oli 17. detsembril, kui hulgimüüjad panid ettehoiatuseta kinni endale kuuluvad ketiapteegid. Patsientidel olid ravimid sel päeval üksnes seetõttu, et meil oli üle Eesti sadakond sõltumatutele proviisoritele kuuluvat apteeki. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.09.2020
VIIS KURIOOSUMIT APTEEGILOO KIRJUTAMISEST: Apotheka peitis ravimite hinnad
28.09.2020
SEADUSERIKKUMINE JA JÄTKUV EBAVÕRDSUS: pool aastat pärast apteegireformi pole märkigi loodetud konkurentsist ja hinnalangusest
28.09.2020
Konkurentsiamet: „Apteekide sõltumatust hinnatakse instrumendiga, mis selleks üldsegi ei sobi.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee