Eesti uudised

ÕL VIDEO | Tänavaküsitlus: kas jätkate makseid teise sambasse? 1. oktoobrist saab need lõpetada 

Gitta Riener | Video: Tiina Kõrtsini, 30. september 2020, 16:16
Foto: Tiina Kõrtsini
"Mulle see otsus väga ei meeldi," räägib näitleja Elisabet Reinsalu võimalusest lõpetada sissemaksed teise sambasse. Alates 1. oktoobrist saavad teise sambaga liitunud otsustada, kas loobuda oma palgalt 2% makse tegemisest. Õhtulehe reporter käis Tallinna tänavatel uurimas, kas inimesed on sellega kursis ning plaanivad seda võimalust kasutada. 

Mitu vastanut ei olnud kuulnudki, et 1. oktoobrist saab lõpetada maksed teise sambasse. Matkajuht Romet Vaino märgib: "Ma tean, et ühel hetkel pidi see päev kätte tulema, aga ma ei teadnud, et see on homme. Ma arvan, et mina jätkan. Mul ei ole mingisugust kindlat plaani, mida muud ma teeksin selle rahaga."

Matkajuht Romet Vaino jaoks tuli üllatusena, et juba homsest saab lõpetada maksed teise sambasse. Ta ei kavatse siiski seda võimalust kasutada.Foto: Tiina Kõrtsini

Vanem proua arvab, et eakamad eestlased on elanud idapoolse ikke all liiga kaua, mistõttu nad ei ole võimelised ise otsustama oma raha üle. "Kui nad saavad raha kätte, nad kulutavad selle ära, seda on nii vähe. Ja siis on näpud põhjas," tõdeb naine. 

Keskealine naisterahvas ütleb, et on kuulnud võimalusest makse lõpetada, kuid ei tee seda. "Ma lihtsalt tahan endale mingisugust turvalist tagatist," sõnab ta. 

Režisöör Janno Põldma  märgib: "Ma olen lugenud nii- ja naapidi arvamusi. Aga kui mõlemad pooled väga veenvalt kinnitavad oma õigust, siis ma ei oska midagi öelda."

Janno Põldma ei ole kindlat seisukohta kujundanud.Foto: Tiina Kõrtsini

Samal teemal

2. oktoober 2020, 08:23
Elisabet Reinsalu pikast suhtest ettevõtjaga: kiigatakse, et kas sa oled loll, et pole leidnud võimalust lahku minna?
30. september 2020, 17:39
OKTOOBRIS SAAB PEATADA TEISE PENSIONISAMBA MAKSED: mida on sellega võita, mida kaotada?
28. jaanuar 2020, 18:34
Juhtkiri | Võimuliit laseb II samba õhku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee