Maailm

Mägi-Karabahhis on hukkunud ligi sada inimest 

Toimetas Greete Kõrvits, 29. september 2020 19:00
Armeenlasest sõdur Mägi-Karabahhis.Foto: Reuters/Scanpix
Armeenia ja Aserbaidžaani konflikt kisub järjest verisemaks – kuigi aserid pole enda kaotustest veel avalikult kuigi palju rääkinud, väitis Mägi-Karabahhi tunnustamata vabariik teisipäeval, et kolmepäevase ragistamise jooksul tõusis hukkunute arv saja ligidale.

Kohalik valitsus teatas 84st hukkunud sõjaväelasest, ent lisas, et langenud on ka tsiviilisikuid. Armeenia kaitseministeeriumi väitel tabas üht tavalist liinibussi Aserbaidžaani droonirünnak, ent hukkunutest nad intsidendis teada ei andnud. Aserbaidžaan kinnitab omalt poolt vaid seitsme tsiviilelaniku surma. Võimalike sõjaliste kaotuste osas hoiab Bakuu suu lukus.

Mõlemad riigid süüdistavad pühapäeval lahvatanud konflikti algatamises üksteist. Asereid toetab häälekalt Türgi, armeenlaste poolele kaldub pigem aga Venemaa, kes siiski ei õhuta takka, vaid kutsub (nagu ka paljud teised riigid ja organisatsioonid) osapooli asja rahulikumalt võtma. Armeenia teatas teisipäeval, et Türgi väed tulistasid alla nende hävituslennuki. Piloot hukkus.

Kuigi ametlikult ei tunnusta Mägi-Karabahhi vabariiki ka Armeenia ise, elavad piirkonnas valdavalt armeenlased ning enda omaks peavad regiooni mõlemad vaenupooled, ehkki rahvusvaheliselt tunnistatakse seda siiski Aserbaidžaani osana.

Samal teemal

28.09.2020
Mägede pojad: armeenlased ja aserid peavad Karabahhi sõda mõttetuks
28.09.2020
MÄGI-KARABAHHIS MÜRISTAB: vaenupooli toetavatel suurriikidel on oma huvid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee