Poliitika

Taavi Aas: senine piirang on aegunud

Valitsus leevendas märkimisväärselt Euroopasse reisimise piiranguid 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 29. september 2020 11:08
Urmas ReinsaluFoto: Robin Roots
Valitsus otsustas teisipäeval, et Euroopa otselennud on lubatud kõikidesse riikidesse, kus nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on alla kahekordse Euroopa Liidu keskmise.

Seni on kehtinud majandus- ja taristuministri käskkirjaga kehtestatud lennuliikluse piirang riikidele, kus viimase 14 päeva koroonaviirusesse haigestumise määr 100 000 elaniku kohta on 25 või suurem. "Kuna kõrge haigestumismääraga riikide arv on Euroopas kasvanud, tähendaks praeguse korra jätkumine suurema osa liinide sulgemist, mis omakorda takistaks oluliselt nii äritegevust kui ka vältimatuid tööreise," seisis valitsuse pressiteates. 

Samal teemal

Esmaspäevasel kabinetinõupidamisel toetas valitsus ettepanekut, mille kohaselt lubatakse edaspidi lennud riikidest ja riikidesse, mille haigestumismäär 100 000 elaniku kohta viimasel 14 päeval jääb alla Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse veebilehel kajastatud Euroopa Liidu kahekordse keskmise. Eilse seisuga oli Euroopa Liidu keskmine haigestumismäär 93,4.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kommenteeris, et Eesti ei saa ennast maailmale sulgeda ning tuleb arvestada, et viirus on globaalne ja jääv. „Senine piirang on aegunud ning nüüd, nagu ka Läti, ei luba me edaspidi avada lennuliine riikidega, mille viimase kahe nädala uute viirusjuhtumite arv 100 000 elaniku kohta ületab Euroopa kahekordse keskmise.“

Euroopa Liidust väljastpoolt on otselennud lubatud üksnes riikidesse ja riikidest, mis on loetletud Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1. Praegu kuuluvad nende riikide hulka Austraalia, Gruusia, Jaapan, Kanada, Lõuna-Korea, Rwanda, Tai, Tuneesia, Uruguay ja Uus-Meremaa.

„Muutsime valitsuses lennuliinide lubamise süsteemi. Uue korra alusel on sarnaselt Lätile lubatud tulevikus Euroopa otselennu liinid kõigisse riikidesse kus nakatumise kordaja on alla kahekordse EL keskmise. Seega oleks praeguse nakkumuse korral otselennu liinid piiratud üksnes Prantsusmaale, Hispaaniasse ja Tšehhisse. See on mõistlik otsus,“ kommenteeris otsust välisminister Urmas Reinsalu Facebookis.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee