Eesti uudised

VIDEO | Uurimiskomisjoni juht Margus Kurm: tõenäoliselt põhjustas Estonia huku kokkupõrge allveelaevaga (2)

Toimetas Aare Kartau, 28. september 2020 13:07
Margus KurmFoto: Tiina Kõrtsini
Endine riigiprokurör ja aastatel 2005–2009 valitsuse Estonia huku uurimiskomisjoni juhtinud Margus Kurm ütles intervjuus „Pealtnägijale“, et tõenäoliselt põhjustas Estonia huku kokkupõrge allveelaevaga.

Uurimiskomisjoni juhtinud Kurmi teatel on leitud augu tähendus see, et nüüd on teada, et Estoniat ei uputanud mitte purunenud vööri visiir, vaid kokkupõrge millegagi, mis oli piisavalt suur, et tekitada laeva keresse kuni nelja meetri pikkuse rebend, kirjutab ERRi uudisteportaal. Tema arvates on kõige tõenäolisem see, et Estonia põrkas kokku allveelaevaga – see tähendaks ka seda, et kusagil peaks olema vigastatud allveelaev.

Samal teemal

Kurm usub siiski, et allveelaev võis Estoniat riivata, mitte külje pealt sisse sõita – tema arvates pole välistatud ka see, et Estonia sõitis ise allveelaevale otsa, ent siiski tekib küsimus, mida tegi too allveelaev Estonia teekonnal.

Kurm peab tõenäoliseks, et ka 1994. aastal ametlike uurimiste sukeldumiste aegu filmiti seda laevakeres olnud auku, aga ei avalikustatud.

1994. aasta parvlaeva Estonia katastroofi põhjuste uurimiskomisjoni liige ja laevaehitusinsener Jaan Metsaveer ütles aga Õhtulehele, et Kurmi juttu ei tasuks tõsiselt võtta. "Ta on ju prokuröri ja ta ei tea ju merest ja laevast mitte midagi – ei tasu arvestada." 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee