Otsa kooli 100. sünnipäeva galakontsert .Foto: Erki Pärnaku
Galeriid
27. september 2020 21:48

GALERII | Otsa kool pidas 100. sünnipäeva puhul uhke galakontserdi

Pühapäeval toimus Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli galakontsert, mis pani piduliku punkti kooli 100. sünnipäeva pidustustele. Kontserdil astus teiste hulgas üles Otsa kooli vilistlasorkester dirigent Ingrid Roose juhatusel ning kooli õpetajatest koosnev kvartett SaxEst.

Juubelipidustus toimus  Estonia kontserdisaalis ja seda dirigeeris Otsa kooli sümfooniaorkestri dirigent ja segakoori HUIK! peadirigent Ingrid Roose, kes tunnistati eelmisel aastal Pariisis toimunud 9. rahvusvahelisel noorte dirigentide konkursil parimaks.

„Väärika ajaloo ja erakordse auraga Otsa koolil on Eesti muusikaajaloos väga kindel koht. Meie koolis on alati valitsenud vaba loominguline vaimsus ja ärgas meel. Usun, et see ongi üks põhjustest, miks on just siit saanud tuule tiibadesse suur osa Eesti tuntud muusikutest alates Veljo Tormisest ja Arvo Pärdist ning lõpetades Koit Toome, Liisi Koiksoni ja paljude teistega. Meie eesmärk on õpilased iseseisvalt mõtlema ergutada, anda neile hea haridus ja praktikabaas, et neil oleks võimalik kasutada oma eripära nii tööturul kui ka edasi õppides. Nii saame panustada Eesti muusika arengusse ka vähemalt järgmised sada aastat,“ ütles kooli direktor Ivo Lille..

Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool on 100 aastase ajalooga keskastme muusikaõppeasutus, mis valmistab ette elukutselisi muusikuid ja muusikavaldkonnas tegutsevaid spetsialiste.

Vaata galeriist, kuidas uhke kontsert välja nägi!