Maailm

Putin: USA ja Venemaa ei tohiks üksteise valmistesse sekkuda 

Toimetas Viljar Voog, 27. september 2020, 09:03
Vladimir PutinFoto: Stanislav Moškov
Venemaa president Vladimir Putin kutsus ameeriklasi üles looma digitaalpakti, mille alusel Venemaa ja USA lubavad, et ei sekku teineteise valimistesse ja teistesse siseküsimustesse.

„Üks meie ajastu peamisi strateegilisi väljakutseid on risk laiaulatuslikule vastasseisule digitaalruumis,“ vahendab Reuters Putini sõnu. „Soovime taaskord pöörduda Ameerika Ühendriikide poole ettepanekuga kiita heaks laialdane programm praktilisi meetmeid, mis lähtestaksid meie suhted informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia vallas.“

Vene presidendi sõnul peaksid kahe suurriigi internetiagentuurid taastama omavahelised suhtluskanalid, et nende kaudu saaks arutada rahvusvahelisi turvaküsimusi.

Moskva on tagasi lükanud väited, et nad sekkusid Donald Trumpi kasuks 2016. aastal USA presidendivalimistesse. Idas eitatakse ühtlasi, et sama toimub praegugi – ameeriklased valivad endale järgmise presidendi 3. novembril.

Microsoft teatas kaks nädalat tagasi, et Vene, Hiina ja Iraani päritolu häkkerid üritavad luurata nii Trumpi kui ka tema rivaali Joe Bideni kampaaniatega seotud inimeste järgi.

Sel neljapäeval andis Facebook teada mitmesaja Vene sõjaväeluure ja teiste Kremli-meelsete kontode sulgemisest, mis võtsid sõna USA sisepoliitika teemadel.

Meediasse lekitatud CIA sisedokumentide hinnangul toimuvad kõik sellised valimismanipulatsioonid president Putini heakskiidul. 

Samal teemal

27. september 2020, 17:23
Toomas Alatalu | Mis plaanid on Trumpil Tallinnaga?
25. september 2020, 13:47
Vladimir Putin esitati Nobeli rahupreemia kandidaadiks
25. september 2020, 12:44
Endine Nõukogude Liidu juht Mihhail Gorbatšov avaldas toetust Valgevene opositsioonile
23. september 2020, 09:20
Putin telefonikõnes Macronile: võimalik, et Navalnõi mürgitas end ise ja seotud võis olla ka Läti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee