Maailm

Ukrainas kukkus alla õppelennul olnud sõjalennuk. Üks inimene jäi ellu 

Toimetas Reti Jõerand, 26. september 2020 19:32
Lennuõnnetus Ukrainas.Foto: REUTERS/Vyacheslav Madiyevskyy
Ukrainas kukkus alla õppelennul olnud sõjalennuk. Katastroofis hukkus 26 inimest, kellest enamik olid kadetid õhujõudude ülikoolist vahendab BBC.

Lennuk Antonov-26 kukkus alla Kharkivi idaosa linna lähedal. Lennuk kandis Kharkivi õhujõudude ülikoolist 20 kadetti ja seitset ohvitseri ning oli õppelennul. Ainult üks inimene jäi ellu. Õnnetust uuritakse.

Lennuk kukkus alla umbes kahe kilomeetri kaugusel olevast Chuhuivi linna sõjaväelennuväljast, teatas erakorraline ministeerium. Pärast lennuki alla kukkumist puhkes tulekahju, mis kustutati hiljem. Pealtnägija ütles uudisteagentuurile Reuters, et nägi rusudest välja jooksvat leekides meest. "Teine auto peatus meie taga. Võtsime tulekustuti ja jooksime koos teise juhiga teda aitama," rääkis ta.

Varem teatati, et õnnetuse elasid üle kaks inimest, kuid üks suri hiljem haiglas. Kuulutades välja leinapäeva, ütles president Volodymyr Zelensky, et soovib "objektiivset ja erapooletut" uurimist, mis viivitamatult läbi viidaks. "Oleme kaotanud noori kadette ja kogenud sõjaväelasi, kellel oli terve elu ees. Selle kaotuse valu kirjeldamiseks on raske sõnu valida." sõnas ta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee