Maailm

Londonis protestivad 15 000 inimest koroonapiirangute vastu (1)

Toimetas Reti Jõerand, 26. september 2020 18:47
Foto: EPA/ Andy Rain
Londoni Trafalgari väljakule kogunesid laupäeval 15 000 meeleavaldajat, kes protestisid koroonaviiruse piirangute vastu. Politsei tuli protestijaid laiali saatma, vahendab Daily Mail.

Meeleavalduse „Me ei nõustu” osalejad kogunesid täna pärastlõunal avalikule väljakule ja rebisid endalt eest ära kaitsemaskid hoolimata sellest, et  politsei palus inimestel kinni pidada Suurbritannia koroonaviiruse piirangutest.

Inimesed hoidsid käes plakateid, kus oli kirjas "kas see on vabadus?" ja "lõpetage pöörased reeglid".

73aastane Piers Corbyn, endise leiboristide juhi Jeremy Corbyni vend, oli meeleavaldajate hulgas koos vandenõuteoreetiku David Icke'iga (68), kes on esitanud rea valeväiteid, mis seovad Covid-19 5G-tehnoloogiaga.

Meeleavaldajad võtsid eest ära näomaskid ja eirasid sotsiaalseid distantseerimismeetmeid. Politsei saabus protesti lõpetama, kuna rahvahulgad ei täitnud ette nähtud ohutustingimusi.

Meeleavaldajate ja politsei vahel tekkis kokkupõrge, kusjuures kohalviibijad karjusid politseile: „häbi teile!“ ja tõukasid ohvitsere, kui nad rahvahulgast läbi astusid.

„Nüüd palume Trafalgari väljakul viibijatel lahkuda,” ütles politsei. Ohvitserid tegelevad rahvahulga laiali saatmisega.

Meeleavaldus toimus pärast seda, kui peaaegu 18 miljonit britti - veerand elanikkonnast - elab homme alates kella 18st rangemate koroonaviiruse piirangute all pärast seda, kui Suurbritannia teatas viimase 24 tunni jooksul rekordiliselt 6874 uuest juhtumist.

Leedsi elanikel keelati südaööst alates kodus või pubides, baarides, restoranides ja majapidamistes kogunemise.

Walesi Llanelli linnas keelatakse täna alates õhtu kella kuuest ära sisenemine üksteise kodudesse ja aedadesse ning riigi kaks suurimat linna Cardiff ja Swansea järgivad seda järgmise 24 tunni jooksul. Elanikel keelatakse aladele siseneda või lahkuda ilma „mõistliku ettekäändeta”.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee