Maailm

Läti paneb ka soomlased karantiini, Tallink lõpetab Riiast Helsingisse sõitmise 

Toimetas Viljar Voog, 25. september 2020, 19:39
Septembri keskpaigast sõitis Helsingi ja Riia vahet Baltic Queen.Foto: Erki Pärnaku
Tulenevalt Läti vabariigi valitsuse reedesest otsustest kehtestada reisipiirangud ning 10päevane karantiinikohustus Soomest saabuvatele reisijatele, võttis Tallink Grupp vastu otsuse ajutiselt peatada Helsingi-Riia liini opereerimine alates 28. septembrist 2020 kuni oktoobri lõpuni, teatas laevafirma pressiteade. Liini tegevus peatatakse kuni olukorra muutumiseni ning novembri ja detsembri reiside osas tehakse otsused lähinädalatel. 

Helsingi-Riia liini avas Tallink selle aasta juuni lõpus ning algselt opereeris liinil ettevõtte laev Silja Serenade igapäevaselt. Alates septembri keskpaigast, toodi reisijate arvu vähenemise tõttu liinile kuluefektiivsem laev Baltic Queen ning reiside arvu vähendati kahele edasi-tagasi reisile nädalas. Suvisel reisikõrgperioodil oli Helsingi-Riia liini laevadel igapäevaselt 1500-2000 reisijat, kuid alates augusti keskpaigast, mil riikide valitsused kodanikel taas reisimist vältida soovitasid, hakkasid numbrid järsult langema.

Samal teemal

„Helsingi-Riia liini reisijatearvud on olnud languses augusti keskpaigast, kuid on seni olnud siiski piisavalt suured, et võimaldada meil liini opereerimist jätkata iga väljumisega kahjumit tekitamata.  Täna välja kuulutatud piirangute tingimustes aga on meil võimatu liini opereerimist sellisel kujul jätkata. Juba kevadisest kogemusest teame, et niipea, kui piirangud reisimisele kehtestatakse, kukuvad reisijatearvud järsult ja koheselt. Seega oleme olukorras, kus meil pole muud võimalust, kui ajutiselt antud populaarse liini tegevus peatada,” kommenteeris otsust Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

„Loomulikult mõistame Läti valitsuse valikuid viiruse tõkestamisel, kuid, arvestades turismisektori tänast pea täielikku koomaseisundit, lootsime siiski, et otsuseid tehakse veidi sihitumalt ning turistidele, kes saabuvad riiki laeval üheks päevaks ning kes lahkuvad õhtul sama laevaga, suudetakse leida ja luua mingisugusedki erisused. Veidi sihitum lähenemine oleks piirkonna turismisektorile olnud suureks abiks ning oleks võimaldanud meil transpordiliini Soome ja Läti vahel avatuna hoida,” lisas Nõgene.

“Nagu ka varasemalt sel aastal, oleme alati valmis oma otsused üle vaatama ja neid muutma, kui olukord muutub ja piirangud kaotatakse ning oleme valmis ka aasta lõpupoole Soome reisijatele pakkuma reise kas taastatud liinil või erireiside näol võimalust külastada jõulutuledes Riia linna,” tõdes Nõgene.

Läti kehtestas reedel karantiinikohustuse kõigile Euroopast sinna saabuvatele isikutele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee