Maailm

Vladimir Putin esitati Nobeli rahupreemia kandidaadiks 

Toimetas Aare Kartau, 25. september 2020 13:47
Kas Vladimir „rahutuvi“ Putin pälvib Nobeli preemia, selgub järgmise aasta oktoobris.Foto: Reuters/Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin nimetati 2021. aasta Nobeli rahupreemia kandidaadiks, vahendab CBS News.

Venemaa riikliku uudisteagentuuri TASS andmeil esitas riigipea Nobeli preemia kandidaadiks rühm Venemaa avaliku elu tegelasi kirjanik Sergei Komkovi juhtimisel. Putinit toetav nominatsioonikiri läkitati Oslo poole teele 10. septembril. Avalikult pole täpsustatud, miks peaks Vene president auhinda väärima.

Samal teemal

„Kui see otsus tehakse [premeerida Putinit auhinnaga], on suurepärane, ent kui seda ei juhtu, pole ka see probleemiks,“ sõnas Kremli kõneisik Dmitri Peskov, kes väitis, et otsus Putin kandidaadiks seada ei tulnud Kremlist.

Putini esitamine rahuauhinna kandidaadiks tuleb ajal, mil tema suurim kriitik ALeksei Navalnõi taastub mürgitamisest. Saksamaa, Prantsusmaa ja Rootsi sõltumatud laborid kinnitasid, et opositsiooniliider mürgitati Nõukogude Liidus arendatud Novitšoki rühma kuuluva närvimürgiga. Kreml on oma seotust Navalnõi mürgitamises eitanud. 

Septembri alguses esitas Norra parlamendiliige Nobeli rahupreemia kandidaadiks ka USA presidendi Donald Trumpi, keda kiideti väliskonfliktide lahendamisel. Trumpi nominatsiooni kohta saab lähemalt lugeda SIIT.

Samal teemal

09.08.2020
Euroopa Liidu saadikud päästsid vahistamisest Nobeli auhinna laureaadi
09.08.2020
ÕIGUSTATUD OTSUS? Norra poliitik esitas Donald Trumpi Nobeli rahupreemia kandidaadiks