Maailm

Endine Nõukogude Liidu juht Mihhail Gorbatšov avaldas toetust Valgevene opositsioonile (1)

Toimetas Aare Kartau, 25. september 2020 12:44
Mihhail Gorbatšov tõdes, et valgevenelased peavad tohutult pingutama.Foto: Reuters/Scanpix
Nõukogude Liidu viimane juht Mihhail Gorbatšov avaldas neljapäeval Valgevene opositsioonile toetust ja innustas protestivat rahvast edasi pingutama, vahendab The Moscow Times.

„Ma austan [Valgevene] Vabariiki ja armastan Valgevene inimesi. Nad on nüüd näidanud oma tõelist tugevat iseloomu – see on väga hea,“ sõnas 89aastane Gorbatšov Vene uudisteportaalile Podjom antud intervjuus. Tema intervjuu ilmus päev pärast seda, kui Aljaksandr Lukašenka salajase tseremoonia käigus presidendiks vannutati.

Endine Nõukogude Liidu juht ütles, et jälgib tähelepanelikult Valgevene arenguid. Lukašenka salajasel inauguratsioonipäeval toimunud massivahistamisi kirjeldas ta „kuratlikuna“. 

Gorbatšov avaldas lootust, et meeleavaldajate jõupingutused saavad tasutud, ent tunnistas, et palju on veel teha. „Ees ootab tohutult palju tööd. Kõik see saab olema praeguste noorte ülesanne,“ lausus viimane NSVLi juht. 

Euroopa Liit, USA ja Ukraina on avalikult öelnud, et ei tunnusta Valgevene 9. augusti presidendivalimiste tulemusi ega Lukašenka ametissevannutamist. Lukašenka režiimi on muuhulgas seni avalikult toetanud Venemaa president Vladimir Putin ja Hiina riigipea Xi Jinping.

Samal teemal

23.09.2020
Lukašenka pani Minski tänavad salajase tseremoonia korraldamiseks kinni
20.09.2020
Valgevenes jätkuvad protestid Lukašenka diktatuuri vastu
20.09.2020
Minski meeleavaldusel võttis miilits kinni sadu naisi
18.09.2020
VALGEVENE KRIIS: ÜRO eriraportöör hoiatas Euroopat uue raudse eesriide eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee