Eesti uudised

VALGUS KAABLI LÕPUS EI PAISTA: maaelanikele mõeldud miljonid põlevad linnades (6)

LISA KOMMENTAAR

Jorss 1. oktoober 2020 08:01
Järjekordne näide pealiskaudsetest otsustest ja spetsialistide tõrjumisest. Mis puudutab aga ülikiire võrku, siis seda polekski vaja, kui internet poleks täis reklaamirämpsu ja mõttetult mahukaid pilte, mis on kaasas ka selles artiklis!
Kui valitsus tahaks maaelu toetada ja arendada, siis tuleks läheneda asjale terviklikult 30. september 2020 16:50
Maaelu tugisambad on teed-side-elekter maale elama asumiseks ja toimivad teenused maal elamise kestmiseks. Lihtsalt võsa vahele maja ehitamiseks raha andmine ei loo ega toeta maaelu arengut. 1) auklike mülgaste asemele korralikud teed 2) telefoni- ja andmeside igasse kolkasse ja mitte selle olematu kvaliteediga, mida operaatorid täna pakuvad 3) elektriga liitumine maapiirkondades normaalse hinnaga, mitte selle kirvega, millega Eesti Energia (või mis ta ongi) praegu kõigil kõri nöörib. Ja maale rajatavale ettevõtlusele veel eriti. Kui need alused on paigas, on maaelu arenguks pool tööd tehtud.
Argole 30. september 2020 15:17
See pole päris nii, et magistraalkaablist saaks mingeid väljavõtteid suvaliselt teha. Jah, jookseb mööda küll aga see on analoogne olukord nagu siis, kui su maja tagant lähevad mööda 110kV kõrgepingeliinid. Aga sinna külge sa oma juhtmeid ühendada ei saa, isegi kui selle kaabli oma kuludega sinna vead. Kui sa oled aga nõus kinni maksma ka 110kV -> 0,4kV alajaama projekteerimise ning ehitamise, siis küll. Saan aru, et nõme lugu aga sama on ka valguskaabli magistraalidega. Selleks, et sinna mingi jaotuspunkt tekitada, on sinna vaja ka mitmeid aktiivseadmeid ning katkematut toidet jne.
No 30. september 2020 15:04
Samas varsti pole enam probleemi kui riik 5g'ga katta. 100mbit tuleb ja lehva leviga igasse onni.
muhvigi 30. september 2020 17:00
Pole nad suutnud väiksemate g-dega riiki katta, ei saa nad 5g-d ka Raekoja platsist kaugemale
Tore 1. oktoober 2020 08:03
Siis iga onni elanik saab nautida üha mahukamaks muutuvat reklaamisaasta!